Čtvrtý ročník jedné z největších běžecký akcí na Opavsku je výjimečný tím, že se startuje v centru města, ale běží se převážně na přírodních površích okolo řeky Opavy a Stříbrného jezera.

Hlavní závod na 10 km opanoval Jiří Petr, člen české reprezentace a účastník letošního MS v ultratrailu,který zaběhl čas těsně nad 33 minut. Mezi ženami zvítězila Petra Pastorová, letošní mistryně ČR v maratónu. „Jsem velmi, za další nárůst počtu běžců a to jak v dospělých, tak především dětských kategoríích. Vlastně kvůuli dětem jsme letos přesunuli závod na konec června. Také úroveň běžců vzrostla,“ pochvaloval si hlavní organizátor Jan Krejčíř ze Sportovních Kurzů.

Běh provázela výborná atmosféra. „Stovky lidí fandili podél řeky a Stříbrného jezera. Bylo to úžasné,“ usmíval se Krejčíř. Stejně jako loni se na startu objevil žokej Marek Stromský se synem Filipem. Na pěti kilometrové trati skončili na šestém, respektive sedmém místě. „Byl to záhul. Jsem blázen, v neděli jsem na dostizích trpěl, po pěti kilometrovém běhu, jsem si dal o den později pět dostihů. Na stará kolena se takhle blbnout,“ smál se Marek Stromský a dodal: „Běžel jsem i loni, za mě super akce. Má své kouzlo.“