To byl také jeden z důvodů, proč se Opavanky nechaly zastínit září svých soupeřek. Kometa se zde představila jako velmi ambiciózní tým s jasnou výškovou převahou. Už po prvních balonech se ukázalo, že hosté jsou sehraný tým bojující o play-off.

Naše děvčata sehrála první set s velkou chutí a bojovností, odměnou byl vítězný set,“ nastínil úvod duelu trenér týmu Luboš Pecháček.

Ve stejném tempu pokračoval zápas i ve druhém a třetím setu, které rozhodly až v samotné koncovce ve svůj prospěch hráčky Komety. Opavě se nedařilo, soupařkám nahrávala řada chyb na servisu, nervozita se projevila v příjmu.

Ani čtvrtý set Opavanky nezačaly špatně, ale zásluhou výškové převahy Pražanek se jim podařilo zablokovat několik domácích útoků, na což už Slezan nedokázal kontrovat. „Ve druhém zápase jsme odehráli vyrovnaně pouze první set a polovinu druhého setu, ale potom nám pomalu docházely síly a už jsme nedokázaly se soupeřem držet krok,“ konstatoval o druhém utkání s Kometou trenér Pecháček.

Úvodní set tak Pražanky vyhrály 21:25, druhý ukořistily poměrem 18:25 a v závěrečném už nedopustily jakékoli překvapení – 15:21. „I když jsme prohrály, odehrály jsme dobré zápasy, potěšila nás bojovnost a chuť hráček se poprat s nepříjemnou situací. Některé z nich dokonce vylezly z postele na zápas. Soustředíme se na domácí zápasy se Znojmem a Střešovicemi, které rozhodnou o našem umístění do baráže. Věřím, že se holky dají během čtrnácti dnů zdravotně do pořádku,“ nastínil nejbližší pokračování soutěže Luboš Pecháček.

Slezan Opava - Kometa Praha 1:3 (21, -22, -22, 18) 0:3 (-21, -18, -15)
Opava: Pecháčková, Bartošová, Bednaříková, Prusková, Haasová, Ondrová - Smijová, libero Štenclová