Také Opava měla svá želízka v ohni, ale na medaili dosáhl „pouze" Boris Navrátil, který si doběhl v mezinárodní konkurenci Poláků, Slováků a Maďarů pro bronz.

Opavští běžci ukázali svůj potenciál už při pátečním semifinále, ze kterého postupovalo do finálových bojů vždy devět nejrychlejších. Boris Navrátil s Markem Schusterem postoupili shodně z druhého místa, Filip Hadač pak ze čtvrté pozice. Bylo tak zaděláno na velký úspěch.

„Věřili jsme, že o medaili by mohl bojovat každý, ale nakonec ji získal jediný Boris," řekl otec Marka Schustera Martin z klubu POBO Opava. Finále totiž nevyšlo ani Hadačovi ani Schusterovi. Hadač doběhl osmý a Schuster s velkou ztrátou dokonce až na čtrnácté příčce.

„Za neúspěchem Filipa stojí nachlazení. Marek ztratil pět minut kvůli chybě na desáté kontrole. Přitom to byla kontrola v lehčím terénu, asi ji podcenil. Podepsala se na něm určitě i únava, protože ještě v Praze odběhl za Sokol atletický závod na 1500 metrů a štafetu na 4 x 400," poznamenal Martin Schuster, jinak sám vášnivý orientační běžec.

Nyní se Opavští budou muset dát brzy dohromady. Čekají je totiž ještě klubové soutěže a mistrovství republiky družstev a štafet.

Jan Šimek