Marek Schuster do závodu nezasáhl, protože ve stejnou dobu běžel Velkou cenu Opavy, kde v rámci tréninku startoval na 1500 metrech. Příští týden totiž s atletickým Sokolem míří na Evropský pohár družstev do slovinské Lublaně.

„Marek neběžel. Nyní se soustředí na atletiku. To ale neznamená, že by se chtěl přeorientovat," řekl s úsměvem jeho otec Martin Schuster, sám vášnivý orientační běžec. Filip Hadač doběhl na klasické trati dlouhé 10,4 kilometrů na třetí příčce za Michalem Hubáčkem z Luhačovic a vítězným polským reprezentantem Piotrem Parfianowiczem z Varšavy.

„Co se týče Filipa, byl jeho výkon standardní. Je pár týdnů po antibioticích, a přesto stál na bedně," těšilo Martina Schustera. S více než pětiminutovou ztrátou na vítěze pak závod dokončil pátý Boris Navrátil. „Boris se vrací po mononukleóze. Je posledním rokem junior a atleticky je na tom výborně. Znovu oťukává špici a věříme, že se, ač trochu opomenut, stane dobrou posilou," uvedl důležitý člen oddílu POBO Opava.

Příští týden čeká na opavské orientační běžce poslední kolo Českého poháru štafet, kde se budou muset obejít bez Marka Schustera, který bude závodit ve Slovinsku. Tři týdny poté následuje republikový šampionát na klasice v okolí Českého ráje coby vyvrcholení domácí scény a za měsíc se pak poběží štafety a družstva v Brně.

Jan Šimek