Bez svých dvou největších hvězd Jakuba Šiřiny, Martina Gniadka a Václava Bujnocha nastoupila Opava do svého třetího vystoupení v Alpe Adria cupu. Slezané v úvodu prohrávali, výsledek otočil trojkou Štěpánek – 7:9. Výběr trenéra Petra Czudka šel do pětibodového vedení, o to nakonec ale těsně před koncem první desetiminutovky přišel.

Vstup do druhého hracího období hostům nevyšel. Dělali zbytečné ztráty, které rakouský tým trestal a brzy vedl 26:21 a trenér Czudek si vzal time a ten českému výběru pomohl. Díky trojkám Slavíka a následně Dragouna byl stav nerozhodný. Jenomže stačila chvilka a Vídeń měla vedení zpět - 37:31. Brzy vše bylo jinak. Dragoun zpod koše poslala Opavu do vedení – 37:38.

Vstup do druhého poločasu nenašel Opavské v ideálním rozpoložení. Hallmann se trefoval z dálky a ve 24. minutě vedl 53:47. A brzy bylo ještě hůře. Po ztrátě Bukovjana šli domácí do desetibodového vedení – 57:47. Slezany podržel dvěma trojkami Štěpánek. Vídeň si i přesto držela odstup.

Sedm minut před koncem vedli Rakušané 72:64. Opavský výběr se nemohl chytit, nešla mu podle představ a výsledkem byla první prohra v Alpe Adria cupu.

Petr Czudek (trenér Opavy): „Šanci dostali kluci, kteří bojují o základní rotaci. Měli jsme problém v obraně, kde osmašedesát bodů je moc. Nebyli jsme kreativní v útoku, hráli jsme hloupě. Soupeř, který hrál v úzké rotaci, je ale naši hloupost dokázal využít. Pro nás to byl dobrý zápas v tom, který nám ukázal, na čem máme pracovat. Víme, kde nás bota tlačí, ve Vídni se to krásně ukázalo.“

Hallamnn Vídeň – BK Opava 86:71 (20:20, 40:40, 65:58)

Body: Shoutvin 29, Stazic 16, Gvozden 16, Detrick 15, Radakovics 5, Zadeh 3, Trbovic 2 – Dragoun 14, Jurečka 12, Štěpánek 11, Švandrlík a Kvapil 10, Slavík a Bratčenkov 7. Rozhodčí: Kratschmer, Bandstöter, Stokic. TH: 20/29:8/10. Trojky: 10:13. Doskoky 43:42. Fauly: 10:18. Diváci: 50.