Výběr trenéra Petra Czudka je společně s Nymburkem aktuálně nejvytěžovanějším týmem soutěže. Náročný program se zákonitě promítá do výsledků. „V Pardubicích jsme chytili slušnou rychtu. Je hodně znát, když vám chybí tři hráči základní rotace,“ komentuje aktuální situaci pivot Martin Gniadek. „Trápíte se, na palubovce vám to nejde, ale dolů jít nemůžeme, protože nikdo za vás naskočit nemůže,“ krčí rameny osmadvacetiletý basketbalista. „Tak se pořád v tom topíme,“ dodává jedním dechem.

Nepovedený zápas na východě Čech pro Opavu vygradoval ve čtvrté čtvrtině, kterou Czudkovci prohráli 3:31. „A jsme u toho. Je to jak v Lize mistrů, poločas, tři čtvrtiny se držíme, pak se ale sesypeme a je z toho takový hrůzostrašný výsledek,“ kroutí hlavou Martin Gniadek. Nabízí se otázka, proč vůbec takové selhání přišlo? „Byli jsme dole, navíc já jsem se vyfauloval. Pardubice navíc hrály moc dobře,“ podotkl zkušený pivot.

Před sezonou se hovořilo o tom, že účast v Lize mistrů může Opavě uškodit v domácí soutěži. „Je to pro nás nové. Také přisuzuji naše špatné výsledky tomu, že hrajeme Ligu mistrů. Ale mi tu soutěž hrát chceme, hodně nás obohacuje a ještě to zúročíme,“ míní Gniadek. „Problém bych neviděl ani tak ve fyzické, jako v psychické rovině. Výkony hrozné nejsou, ale porážky se projevují na našem sebevědomí. Odehrát dvě utkání v jednom týdnu není žádný problém,“ dodává ostravský rodák. Jak z toho ven? „Světlem na konci tunelu bude pro nás reprezentační přestávka. Budeme mít dva týdny na to, dát se do kupy,“ zvedl prst Martin Gniadek.

Ještě předtím musí Slezané absolvovat zápas Ligy mistrů v německém Bonu a domácí derby s Novou hutí Ostrava. „Bude to opět o cestování, ale už si zvykáme,“ usmál se jeden z klíčových hráčů Opavy. Otázka je, zda sám do Německa odcestuje. Společně s manželkou Lenkou čekají narození potomka. „Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet. Chci být manželce nablízku, snad to ostatní pochopí, když ještě nebude mít porod za sebou a já zůstanu doma,“ poznamenal Martin Gniadek.

A jak vidí čtvrteční derby s Novou hutí Ostrava? „Bude to sice zápas po našem výjezdu do Bonnu. Musíme ale vyhrát, nic jiného nás nezajímá. Je to derby, specifické utkání. Jít do dvoutýdenní přestávky s vědomím, že jste prohráli s Ostravou, je nepřípustné,“ zakončil povídání Martin Gniadek.