Pro místní se nejedná o jen tak ledajaký zážitek. Pravděpodobně vznikne občanské sdružení, které zvažuje přihlášku do nižších volejbalových soutěží.

„Začínalo se vloni na podzim a stavbu jsme dokončili letos na jaře. V sobotu jsme kurt otevřeli a sehráli i volejbalový turnaj za účasti čtyř mužstev. Myslím si, že celá akce se vydařila. Přišlo dost lidí, s čímž jsme ani nepočítali.

Časem si možná pod hlavičkou občanského sdružení zkusíme zahrát volejbal v nějaké soutěži,“ upřesnil organizátor turnaje Jan Vrbický.

Samotného turnaje se zúčastnily čtyři týmy – Karlovec–osada, Vodárenská, Štemplovec a Za vodárnou. Nejlepší formu nakonec prokázali domácí a došli si pro celkové prvenství.

„Hrálo se systémem každý s každým. Všemu přihlížela asi padesátka diváků a atmosféra byla velice příjemná. Nový antukový kurt byl skutečně perfektně připraven a s úrovní sobotní akce jsem velmi spokojen,“ prozradil hráč Štemplovce Petr Matějek.

Výsledky turnaje: 1. Karlovec–osada, 2. Vodárenská, 3. Štemplovec, 4. Za vodárnou
Na fotografii: Vítězné mužstvo Karlovec – osada. Zleva: Zdeněk Šimek, Libor Neugebauer, Helena Neugebauerová, Maxmilián Martiník, Petr Vrbický, Šárka Grigarová, Zdeněk Dubový, David Neugebauer

(dus)