„Blahopřeji Opavě k zaslouženému vítězství. Nebyli jsme se schopni dostat do zápasu,“ přiznal jeden z hostujících trenérů Tomáš Bartošek.

„Zařadili jsme jedničku a na větší stupeň jsme nebyli schopni přepnout. Když už jsme se k Opavě bodově přiblížili, vyrobili jsme chybu, která nás srazila,“ povzdechl si kouč Beksy.

Východočeši během zápasu ani jednou nevedli.

Šiřina nebyl jediným hráčem, který absentoval, viróza nepustila do hry ještě Jurečku.

„Sám jsem nevěděl, jak budeme po reprezentační pauze vypadat. Kluci byli ale natěšeni, dokázali jsme se vypořádat i s marodkou,“ začal utkání hodnotit domácí stratég Petr Czudek.

„Podařilo se nám zastavit rychlý protiútok soupeře, sami jsme z něj dali pětadvacet bodů,“ pochoval si opavský kouč.

„Škoda jen, že jsme ve druhé čtvrtině propadli v šestkách. Každopádně toto vítězství má pro nás velkou cenu. Konečně se nám podařilo zlomit černá série, kterou jsme s Pardubicemi měli,“ podotkl Petr Czudek.

Nejlepší střelec zápasu Radim Klečka jeho slova doplnil:

„Zápas se nám povedl, soupeři jsme nedovolili praktikovat jeho hru. Před dvěma utkáními na soupeřových palubovkách jsme toto vítězství potřebovali jako sůl.“ 

BK Opava – Pardubice 87:73 (28:20, 41:37, 60:54)
Body: Klečka 25, Bujnoch 22, Kvapil 13, Kouřil 9, Zbránek 8, Gniadek 7, Dragoun - Spearman 14, Půlpán, Švrdlík po 10, Kent, Scott 9, Potoček po 9, Kohout, Welsch po 4, Nečas, Pandula po 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. TH: 20/11:14/9. Trojky: 10:10. Doskoky: 44:48. Fauly: 16:18. Diváci: 913.