Patnáctý ročník vesnických her má své vítěze

Opavsko – Závěrečným večírkem s vyhlášením vítězů celoroční sportovní soutěže deseti obcí našeho regionu se uzavřel 15. ročník Vesnické olympiády, známé jako VO 2010. Pořadatelství večírku se letos ujal Hlubočec.

1.12.2010

Radost Velké Polomi po vyhlášení výsledků.Foto: Milan Nedvídek

O uplynulém víkendu se zástupci týmů z Dolní Lhoty, Dobroslavic, Hlubočce, Horní Lhoty, Krásného Pole, Pusté Polomi, Plesné, Těškovic, Velké Polomi a Vřesiny sešli v sále Obecního domu v Hlubočci, kde byl pro ně připraven bohatý program s tanečním vystoupením, různé zábavné soutěže a k tanci či poslechu zahrál DJ Patrik Mácha z Ostravy.

Předáním putovního poháru pro „nejsportovnější obec střední Evropy a okolí“ se završil již 15. ročník soutěže obcí v různých disciplínách individuálních a kolektivních sportů. Po loňském vítězství týmu Dolní Lhoty se letos na první místo soutěže vrátila Velká Polom. Ale i ostatní týmy se snažily.

První soutěží byl plavecký závod v Hrabůvce, pořádaný Krásným Polem, kde vítězný Vojtěch Dolba z Dolní Lhoty zaplaval 100 m za 57 vteřin. V družstvech zvítězil plavecký tým Dobroslavic.

V únoru se v Pusté Polomi uskutečnil turnaj ve stolním tenise. V jednotlivcích zvítězil Petr Heil z Horní Lhoty,v družstvech zvítězili potřetí v řadě stolní tenisté z Hlubočce. V březnu se v Plesné rozehrál turnaj v badmintonu, který se již nastálo zařadil mezi jedenáct disciplín. Vyhrál výborný tým z Plesné.

V dubnu obsadili sportovci VO 2010 rekonstruovanou kuželnu v Dobroslavicích. Turnaj v dráhových kuželkách vyhrála Vřesina, v jednotlivcích Karel Ridl z Dobroslavic. V květnu se na trať přespolního běhu v Dolní Lhotě vydalo jen 28 běžců. Neustálý déšť a chlad poznamenal účast běžců. Vyhrál Aleš Miko z Dolní Lhoty a také tým z této obce.

V červnu se počasí umoudřilo a na kurty v Horní Lhotě zasvítilo sluníčko, a tak turnaj v nohejbale proběhl za přijatelného počasí. Nohejbalu kralovala Vřesina. Dalším turnajem v červnu byl volejbal, který na kurtech ve Vřesině vyhrála Velká Polom.

Hned po prázdninovém odpočinku se v září setkali na střelnici ve Velké Polomi lukostřelci. Zvítězil Konečný Martin z Horní Lhoty a jeho lukostřelecké družstvo. Cyklistický závod v Plesné se první sobotu v říjnu zařadil mezi nejtěžší disciplíny VO 2010. Týden pršelo, a trať byla podle toho rozbahněná, plná kaluží.

Závodu Plesenská stezka se zúčastnilo 106 cyklistů a mezi nimi závodníci Vesnické olympiády, kteří to mají proti aktivním cyklistům velmi těžké, proto bylo velkým úspěchem celkové první místo pro Viktora Klose z Horní Lhoty. V družstvech VO bylo první cyklistické družstvo Velké Polomi.

Poslední sobotu v říjnu se ve Velké Polomi uskutečnila sportovní střelba ze vzduchovky. Hezký závod vyhrál Přemek Stanovský z Hlubočce a první místo v družstvech patřilo Velké Polomi, která tím vyhrála i celoroční soutěž. Na druhém místě celkově skončila Vřesina a na třetím místě Dolní Lhota.

Soutěž v sálové kopané se letos neuskutečnila. Na večírku bylo tedy co oslavovat a jak se na správnou olympiádu sluší, teď odloží sportovci soupeření na čas k ledu. Ale již v lednu příštího roku se zase každý zakousne do té své disciplíny. Přitáhne tato soutěž opět nové talenty jako ta letošní?

Autor: Martin Kůs

1.12.2010 VSTUP DO DISKUSE

MSFL: Hlučín - Petřkovice 2:1

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.