„S podzimní částí můžeme být spokojeni, ta nám vyšla. Jarní část byla v našem podání horší. Mrzí mě hlavně čtyři domácí porážky,“ přiznal generální manažer Slezského FCOpava Pavel Hadamczik.

Jaro bylo pořádně divoké, ztráta formy totiž postihla i opavské konkurenty, a tak kolo před koncem figuroval Slezský FC na druhém postupovém místě. „Přišlo ale utkání v Jihlavě, a to jsme nezvládli. Ještě teď jsem z toho špatný,“ říká z odstupem času opavský manažer.

S názory, že klub postoupit nechtěl kvůli ekonomické situací, nesouhlasí: „Majitel klubu garantoval finanční zajištění pro první ligu. Do Jihlavy jsme jeli s cílem uspět.“

Špatné výsledky jarní části vidí Pavel Hadamczik v častých zraněních klíčových hráčů, odchodu Matuly a ztrátě sportovní formy. „Pejša, Kolínek, Švach, Kozák a Barteska měli během jara zdravotní potíže, někteří i dlouhodobé a při našem úzkém kádru se to muselo zákonitě někde projevit. A ani naše sportovní forma nebyla ve všech zápasech ideální. Jak říkám, tým, který chce hrát na špici, nemůže na domácím trávníku ztrácet body. Paradoxně z herního hlediska nám vyšel zápas s Bohemkou, jenž jsme prohráli, ale výkon hráčů v něm byl dobrý,“ řekl Hadamczik.

Nyní mají hráči volno, s přípravou na novou sezonu začínají 23. června. Již teď je jisté, že pod vedením trenéra Jiřího Nečka. V hráčské kabině se velké zemětřesení očekávat nedá. „Do startu přípravného období situaci okolo hráčského kádru vyhodnotíme a pak uděláme možné změny. Vše se bude také odvíjet od finančních možností klubu,“ podotkl Hadamczik, který nyní pracuje na jedné novince.

„Do další sezony bychom chtěli jít s rezervním týmem, který vidím jako velice potřebný pro rozehrání dorostenců a hráčů, kteří nebudou hrát v prvním mužstvu,“ poznamenal manažer Slezského FC, kterého letos potěšily mimo jiné výsledky mládežnických týmů.

Samostatnou kapitolou byli fanoušci. „Klub se fanouškům snažil vycházet vstříc. Připravil pro ně řadu zajímavých věcí a myslím si, že jsme udělali další krok k budování klubismu. Za sezonu jim děkuji. Jen mě mrzí nestandardní chování některých jedinců v Jihlavě. Od takových se klub distancuje,“ uzavřel Pavel Hadamczik.