Prsty v tom měl navíc bývalý hráč Opavy Pavel Pumprla, který společně s pardubickým kapitánem Martinem Markem závěrečnou fázi poháru losovali v rámci zápasu Eurocupu mezi Nymburkem a španělským Estudiantes.

Závěrečná fáze Českého poháru proběhne ve dnech 17., 18. a 19. března v halách Opavy a Nového Jičína. S tím, že finále a utkání o třetí místo se odehrají v opavské víceúčelovce. Šance Opavských na postup do semifinále jsou tak podle papírových předpokladů minimální.

„Děčín nebo Ostrava, na které jsme mohli narazit, by byli pro nás jistě hratelnější,“ poznamenal opavský kouč David Klapetek. „Na druhé straně nastoupíme proti Nymburku, a hrát proti nejlepšímu klubu u nás je vždy svátkem,“ pokračoval kouč BK Opava.

„Zázraky se občas dějí, třeba se o jeden postaráme my,“ pousmál se Klapetek. „Každopádně diváci se mají na co těšit. Po tři dny na ně čeká kvalitní basketbalová podívaná,“ doplnil trenér Slezanů.

Jízdní řád poháru

Čtvrtek 17. března:
16.00 – BK Děčín – NH Ostrava (Hala Opava), 18.15 – BK Breda & Weinstein Opava – ČEZ Basketball Nymburk (Hala Opava)
16.15 – BK Prostějov – BK JIP Pardubice (Hala bazén Nový Jičín), 18.30 – UNIBON Nový Jičín – vítěz zápasu Hradec Králové – Ústí nad Labem z 3. března 2011 (Hala bazén Nový Jičín)

Pátek 18. března:
18.00 – vítězové čtvrtfinálových utkání (Hala Opava), 18.00 – vítězové čtvrtfinálových utkání (Hala bazén Nový Jičín)

Sobota 19. března:
12.00 – zápas o třetí místo (Hala Opava), 15.00 – finále (Hala Opava)