„Bohužel máme spoustu nemocných. Navíc někteří klíčoví hráči mají pracovní povinnosti, takže budeme hrát trochu v okleštěné sestavě, jen na dvě pětky,“ uvedl opavský trenér Martin Viltavský.

Veterán vystřílel tři body

Utkání s Šumperkem nabízelo od úvodních minut tvrdý boj. Rozhodčí připouštěli ostřejší zákroky, čehož hráči Asperu neustále využívali. Opavě chvíli trvalo, než se takto vedenému utkání přizpůsobili a začali soupeři oplácet stejnou mincí.

V polovině deváté minuty první třetiny se konečně změnilo skóre. Pavel Salamon našel přihrávkou naslepo veterána Přemysla Nováka a ten trefil. Za další půlminutu si podobnou spolupráci zopakovali Michal Pavela s Pavlem Kudelou, druhý jmenovaný zvýšil. Opava vedla 2:0 a chtěla hrát v klidu.

Jenomže podobnou dvoubrankovou smršť předvedl ve čtrnácté minutě i šumperský protivník. Před první pauzou bylo tedy vyrovnáno 2:2.

Prostřední část byla ve znamení soubojů o každý centimetr hřiště, než o pěkných akcích. Oba protivníci se dostali do několika slibných příležitostí. Ujala se jediná. Ve třinácté minutě mířil do černého Přemysl Novák a P.E.M.A. vedla.

Jenomže do poslední třetiny vstoupila velice vlažně. Šumperk toho využil a po čtyřiadvaceti vteřinách opět vyrovnal. Opaváci se nevzdali, do každého souboje šli s obrovským nasazením a úspěch se dostavil. Nejdříve Novák dokončil hattrick a po něm Pavel Kudela zvýšil náskok na 5:3.

V deváté minutě byl vyloučen opavský Matěj Halámek a Šumperským se podařilo přesilovku využít. Schylovalo se k závěrečnému dramatu. Šumperk si pak konec utkání pokazil sám. Jeden z jeho hráčů neudržel nervy na uzdě a stáhl Matěje Halámka za vlasy k zemi. Vyfasoval pětiminutový trest a P.E.M.A. už si závěr v pohodě pohlídala, zvítězila 5:4.

FBC Asper Šumperk - SK. P.E.M.A. BCC Opava 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)
Branky a asistence Opavy: Novák 3 (Salamon 2, Balnar), Kudela 2 (Pavela, Kučera)

P.E.M.A. nezvládla závěr

Souboj proti Paskovu se odehrával v úplně jiném duchu. Výkon opavských florbalistů byl od začátku ospalý. Špatně se pohybovali a Paskov, který neoplývá nijak rychlými hráči, snadno kombinoval. Hned ve druhé minutě se mu podařilo otevřít skóre. Naštěstí po sto dvaceti vteřinách uvolnil Michal Pavel přihrávkou zpoza branky Matěje Halámka a bylo vyrovnáno.

Gólové dostihy v úvodních minutách pokračovaly. Po čtyřech minutách si opavští hráči nepohlídali paskovský protiútok a znova museli dotahovat. Další minuta však patřila Opavě. Halámek vyrovnal a po něm Pavel Kudela využil přesilovku. Skóre se přesypalo na opavskou stranu. Divoká první část hry však nakonec skončila smírem 3:3.

V prostřední části se konečně rozjela opavská mašina, po šedesáti vteřinách hry dovršil hattrick Matěj Halámek a P.E.M.A. opět vedla. Opaváci v tu chvíli ovládali zápas. Vytvořili si několik slibných příležitostí. Ujala se ta nejméně gólová. V deváté minutě se nedůrazná střela Přemysla Nováka zastavila až v síti. Opava vedla 5:3. Stačilo v klidu dohrát poslední dějství.

Jenomže právě tato část hry se jí nevyvedla. Dostala zase brzký gól, hned ve druhé minutě. Pak sice dlouhé nahození Michala Gavendy uklidil do branky Jan Mazur a všichni mysleli, že je hotovo. Bohužel poslední tři a půl minuty se staly pro florbalisty P.E.M.Y. noční můrou. Jakoby se začali bát o výsledek.

Nejdříve nahození skoro z poloviny prošlo změtí těl až za brankovou čáru. A bylo ještě hůř. Pár minut před závěrečnou sirénou po zmatcích v opavské obraně Paskov vyrovnal na 6:6. Obě strany ještě měly šance, aby strhly vítězství na svou stranu, nikomu se to už ale nepodařilo.

„Máme čtyři body, což není špatné. Škoda toho závěru s Paskovem. Mohlo jich být šest a stáhli bychom ztrátu na špici tabulky. Vedoucí Olomouc oba zápasy prohrála, tak jsme se jí mohli více přiblížit. Ale kluci hráli dobře. Vyrovnali se s přehnaně tvrdou hrou Šumperka a vybojovali důležité vítězství. Ta třetí liga je hodně vyrovnaná a každý může porazit každého.

My budeme určitě ještě bojovat o místo na stupních vítězů,“ zhodnotil utkání a nastínil cíle Opavy kouč Martin Viltavský.

Pasko Saurians B - SK P.E.M.A. BCC Opava 6:6 (3:3, 0:2, 3:1)
Branky a asistence Opavy: Halámek 3 (Pavela 2, Kučera), Kudela (Kučera), Novák (Kudela), Mazur (Gavenda)
Opava: Černín (Habram) – Kučera, Solný, Pavela, Kudela, Halámek – Balnar, Gavenda, Salamon, Mazur, Novák