Opavská florbalová rezerva odjela v neděli do Bruntálu ke svým dvěma zápasům značně oslabena. Z důvodu nemoci nebo jiných povinností chybělo několik hráčů základní sestavy, navíc i oba gólmani. Proto museli s B týmem cestovat i tři hráči prvního mužstva Marek Dzierža a brankáři Vladimír Černín a Pavel Habram, kteří už měli v nohách sobotní zápasy za áčko. Soupeři je ve sportovní hale v Břidličné u Bruntálu čekali těžcí. GANG Bruntál, který už tuto sezonu Opavu jednou porazil, a tradičně silná rezerva Sršňů z Rožnova pod Radhoštěm.

Sedm statečných do pole a dva brankáři se tak postavili proti dvěma kompletním řadám Bruntálu. A začali katastrofálně. Hned po dvaceti vteřinách si odražená střela našla cestu do opavské branky. GANG Opavu válcoval, ale skórovat se mu v první třetině už nepodařilo. Naopak z ojedinělé akce se trefil Matěj Halámek a vyrovnal.

Opava vyrukovala s ofenzivní smrští

Hned po přestávce se bruntálští florbalisté nestačili divit. Ve třetí minutě rozebrali obranu soupeře Marek Dzierža s kapitánem Michaelem Vaňkem a druhý jmenovaný poslal Slezany do vedení. To však nebylo ze strany opavských vše.

V polovině druhé třetiny v rozmezí jediné minuty se nechala bruntálská obrana dvakrát přečíslit. Na konci obou akcí stál Jan Gregořica, který nejprve po přihrávce Matěje Halámka a poté Michala Vaňka rozvlnil síť za nešťastným gólmanem protivníka. Na konci prostřední části pak ještě jednou Marek Dzierža poslal do samostatného úniku Matěje Halámka a Opava vedla 5:1.

Katastrofální závěr vše pokazil

Bohužel přišla nešťastná třetí třetina. P.e.m.ě docházely síly a Bruntál začal trestat. Dostal se až na rozdíl jediné branky, když během deseti minut třikrát skóroval. Opavští drželi jednobrankový náskok, jenomže v poslední půlminutě přišel fatální zkrat v obraně a GANG vyrovnal. Navíc v poslední vteřině ještě jeho hráči nastřelili břevno, takže Opava může být za remízu nakonec ráda. „Zremizovali jsme vyhraný zápas,“ poznamenal smutně kapitán Michael Vaněk a dodal: „V poslední třetině jsme začali hrát zbrkle a nepřesně, bohužel Bruntál toho dokonale využil.“

Rožnovští Sršni přijeli také v kompletních dvou pětkách, takže se opět čekal tuhý boj. Bohužel nepovedená koncovka předcházejícího zápasu a úbytek sil výkon opavských florbalistů značně ovlivnila. V první třetině ještě Opavští dokázali se soupeřem držet krok, na úvodní rožnovskou branku ze třetí minuty dokázala p.e.m.a. ještě odpovědět. Marek Dzierža se napřáhl z poloviny hřiště, brankář Sršňů měl zcela zakrytý výhled a míček si pohodlně našel cestu do sítě.

Vývoj zápasu převrátili Rožnovští na svou stranu na konci druhé části, když se jim povedlo nejprve využít přesilovku a pak minutu před přestávkou navýšit skóre na rozdíl dvou branek. V posledním dějství už neměli opavští florbalisté dostatek energie na zvrat a Sršni si na hřišti dělali prakticky co chtěli. Ve třetí a osmé minutě přidali ještě dvě branky a dovedli zápas do vítězného konce, když porazili Opavu 5:1.

„Bohužel se na nás ten předchozí zpackaný zápas podepsal. Navíc v druhé polovině utkání jsme už neměli sílu něco se zápasem udělat. V sedmi lidech se zápas hrát nedá. Doufejme, že se nám marodi brzy uzdraví,“ hodnotil výkon týmu kapitán Vaněk. P.e.m.a. B tak po 12. kole klesla o jednu příčku a patří jí nyní 7. místo v tabulce Moravskoslezského přeboru.

 

Výsledeky: p.e.m.a. – FBC GANG Bruntál 5:5 (1:1, 4:0, 0:4) p.e.m.a. – 1. FbK Rožnov p. R. 1:5 (1:1, 0:2, 0:2) Branky a asistence Opavy: Halámek, Vaněk (Dzierža), Gregořica 2 (Halámek, Vaněk), Halámek (Dzierža) Branka Opavy: Dzierža Sestava Opavy: Černín V., Habram – Dzierža, Poláš, Kocián – Černín J., Gregořica, Vaněk, Halámek