Vítězství vybojovala Pernilla Mendesová z Opavy, která v současnosti hraje za Precolor Plus Přerov. Ve finále se utkala s loňskou vítězkou Morava Cupu Janou Matouškovou z Liberce. Obě tenistky si mohly tak trochu oddechnout, jelikož si postupem do závěrečného klání turnaje v singlu zajistily účast na MČR.

Finálový zápas byl i tak obzvláště vyrovnanou partií. První set získala Pernilla Mendesová až v tie-breaku. Ve druhém pak sebrala soupeřce podání a zvítězila 7:5. „Šlo skutečně o velmi vyrovnanou záležitost. Nedá se říct, že by Jana Matoušková propadla. Rozhodovalo několik míčů," poznamenal ředitel Morava Cupu Dušan Machovský.

Mendesová zvítězila jako nenasazená

Největším překvapením celého turnaje je bezesporu sama vítězka. Přestože nepatřila k nasazeným, prošla pavoukem až finále, které dokonce korunovala výhrou. „Určitě se to nečekalo. Každopádně umístění Mendesové v žebříčku neodpovídá jejím současným výkonům. Je na tom moc dobře," pokračoval Dušan Machovský na adresu tenistky Precolor Přerov, která vyřadila i turnajovou dvojku Karolinu Čechovou.

Ta si reputaci trochu napravila ve čtyřhře, kde společně s Andreou Martinovskou (TK Sparta Praha) doslova vydřela vítězství nad Monikou Svobodovou (MTK Třebíč) a Janou Matouškovou. Utkání se lámalo až v královském tie-breaku rozhodujícího třetího setu.

Tenis na velmi dobré úrovni

Celkově jsou dojmy z letošního Morava Cupu trošku rozpačité. Nakonec se totiž změnil počet přihlášených. V pavouku (přihlášených tenistek – pozn. red.) původně figurovalo 31 tenistek. Nakonec se ovšem tento počet zredukoval na 20. „Sedmnáctý ročník byl poznamenán nízkou účastí. Spousta hráček se odhlásila, což mě mrzí. Podle mě to byla dobrá příležitost pro dorostenky, ať už z Opavy anebo ze širokého okolí. Jinak všechno klaplo. Počasí, organizace s opavským Tenis centrem a tak podobně," mínil Dušan Machovský a na závěr se trošku podrobněji věnoval úrovni tenisu, který mohli diváci vidět:

„Myslím si, že byla velmi dobrá. Samozřejmě s mužským tenisem to nejde srovnávat. Chlapi hrají rychleji, agresivněji. To je ale něco jiného."

Dvouhra finále: Pernilla Mendesová (Precolor Plus Přerov) – Jana Matoušková (LTK Liberec) 7:6, 7:5. Semifinále: Jana Matoušková – Monika Svobodová (MTK Třebíč) 6:3, 6:7, 6:4, Pernilla Mendesová – Eva Rutarová (TK Agrofert Prostějov) 7:6, 3:6, 7:6.

Čtyřhra finále: Karolina Čechová (Severočeská tenisová), Andrea Martinovská (TK Sparta Praha) – Monika Svobodová, Jana Matoušková 7:6, 2:6, 10:7.

Petr Dušek