Bývalého medailistu ze světového šampionátu dvacítek nepustí do hry disciplinární trest. „Byla to moje chyba, nechal jsem se zbytečně unést emocemi,“ přiznal s odstupem času opavský obránce. „Mrzí mě, že nemohu hrát již v pátek,“ pokrčil smutně rameny.

„Pokud ale dostanu důvěru v neděli, odvedu na hřišti maximum,“ slíbil vzápětí. Soupeři Slezanů v baráži mají svou kvalitu. „K oboum cítíme respekt, ale věříme také ve vlastní schopnosti,“ zvedá prst Christ.

„Třinec má houževnatý tým se skvělým gólmanem Heczkem. My osobně na ně moc neumíme zahrát. Snad to bude dnes o něčem jiném,“ přiznává Petr Christ. Na adresu Heřmanova Městce řekl: „Pro nás neznámý soupeř. Víme, že má v kádru i hokejisty.“

Opava na rozdíl od svých soků je více než měsíc bez zápasového zatížení. „Možná to může vypadat jako naše nevýhoda. Ano, naši soupeři mají za sebou úspěšné tažení v play off, jsou opojeni euforií, ale z toho strach nemám. My jsme poctivě trénovali, všichni kluci jak se říká, pádlovali na plno, na trénincích to mnohdy jiskřilo,“ přichází kapitán s postřehem z opavské kabiny.

„Z hráčů je cítit odhodlání, kluci se na baráž těší, a v tom vidím velké pozitivum,“ doplňuje zkušený hokejbalista. Navíc pro Slezany není letošní baráž první zkušeností se záchranářskými boji. „Hra pod tlakem nám problémy nedělá, mužstvo je psychicky odolné. Rádi bychom ale v budoucnu hráli o vyšší příčky, než pořád něco zachraňovat,“ podotkl opavský kapitán.

V sestavě Opavy nebude chybět ani elitní útočník hokejového Slezanu Opava Tomáš Měch. „Jsme rádi, že Měšek nám pomůže. Vzhledem k tomu, že dělal státnice, moc toho nenatrénoval, ale u něj to problém není. Navíc v minulosti za nás hrával, prostě je to velká posila,“ shrnul Petr Christ.

Baráž se bude hrát na umělém povrchu zimního stadionu. „Bereme to jako výhodu, jak pro hráče, tak pro diváky. Hřiště je podstatně větší než klasické hokejbalové, míček má jiný odraz, téměř neskáče,“ charakterizuje Christ barážové hřiště.

„Vzhledem k jeho velikosti to má hráč všude daleko. V oslabení jen těžko vyhodíte míček z pásma. Já ale věřím, že to budeme my, kdo se nakonec zachrání,“ uzavřel klíčový opavský obránce.

Program baráže

Rozlosování: Pátek: 19.00 SHC Opava – Třinec, sobota: 16.00 Třinec – Heřmanův Městec, neděle 11.00 SHC Opava – Heřmanův Městec.
Ještě pro upřesnění: extraligu v příští sezoně budou hrát nejlepší dva týmy z této trojice.

Kamil Mlejnek: Jeden zápas baráže chceme vyhrát

Pořádně nažhaveni a natěšeni jsou na víkendovou extraligovou baráž v Opavě hokejbalisté Heřmanova Městce. Možná pro někoho překvapivý vítěz první ligy se chce o extraligu porvat. Trenér Kamil Mlejnek věří, že jeho tým alespoň jeden zápas ve Slezsku urve. „Na baráž v Opavě se těšíme, minimálně jedno utkání chceme vyhrát,“ říká odhodlaně trenér Heřmanova Městce Kamil Mlejnek.

„Viděl jsem hrát Třinec v Jihlavě. Určitě je to hratelný soupeř,“ doplňuje kouč Ježků. Oba vítězové prvních lig jsou oproti domácí Opavě v určité výhodě. „Může nám to hrát do karet, jsme rozehranější, máme zápasový rytmus, to samé platí i o Třinci,“ míní Mlejnek.

Baráž o extraligu se bude hrát na opavském zimním stadionu, tedy na umělé ploše, která se chová úplně jinak než klasická asfaltová hřiště. „My s tím problém nemáme. Domácí zápasy hrajeme na umělém povrchu a také jsme na tom hráli i v Mostě,“ konstatoval Kamil Mlejnek, který nemá ani obavu z velkého hřiště. „Hráči tak mají alespoň více času, nejsou tak rychle obsazovaní,“ přišel trenér Ježků s dalším postřehem.

Podle jeho slov baráž vyloženého favorita nemá. Během play off první české ligy posílili Ježky hokejisté extraligových Pardubic Daniel Rákos s Petrem Kolářem, na otázku zda oba vyztuží sestavu Východočechů i ve Slezsku, trenér odpověděl: „Bez komentáře.“