„Za hráčskou kariérou jsem udělal tlustou čáru. S tím je konec,“ říká rázně bývalý reprezentant.

Přípravu na sezonu začal s týmem třetího srpna. „Na přípravu máme sedm týdnu, ve čtvrtek nás čeká první utkání s NH Ostrava,“ říká Czudek. Na tréninku mívá okolo patnácti hráčů. „Úzce spolupracuji s Davidem Klapetkem, trenérem áčka. Řadu věcí spolu konzultujeme. Přece jen někteří hráči budou pendlovat mezi oběma týmy,“ vysvětluje ještě loni kapitán opavského týmu.

Kromě ostravského NH čeká na opavské béčko ještě dvojzápas se Žilinou a Kroměříží. „Začínáme o dva týdny dříve než áčko. Není také vyloučeno, že někteří hráči z prvního týmu nám pomůžou sezonu rozjet. Navíc to bude dobré i v tom, že budou pro Mattonku rozehrání,“ míní Czudek.

Nová role Petra Czudka chytla, ale sám dobře ví, že je to jiné, než být pouhým hráčem. „Když jsem hrál, po tréninku člověk za sebou zavřel dveře a šel domů. Teď si musí dělat přípravu, domlouvat zápasy a podobné věci. Já si ale na to nestěžuji, práce mě baví,“ usmívá se Petr Czudek.

Minulý týden navíc krom opavských povinností byl spolukomentátorem Jakuba Bažanta při přímých přenosech ze zápasů české basketbalové reprezentace v zápasech o udržení v elitní skupině. Ten, kdo duely sledoval, musel uznat, že Petrovi práce s mikrofonem sedla.

„Oslovil mě Jakub Bažant, abych pravdu řekl, moc se mi do toho nechtělo. Nakonec jsem ale nabídku přijal. Zájem na tom měl i reprezentační trenér Michal Ježdík. Byla to pro mě dobrá zkušenost, měl jsem možnost být přímo v hlavním dění,“ vypraví Czudek.

Na otázku, zda ho ještě sportovní fanoušci v budoucnu uvidí v roli komentátora, uvedl: „Vím, že to nebylo z mojí strany bezchybné. V televizi ale spokojeni byli. Další spolupráce není vyloučena. Chci ale ještě říci, že vše jsem konzultoval nejdříve s vedením Opavy, protože práce v opavském basketbalu je pro mě na prvním místě.“