Nakonec je ale všechno jinak, Kovář se vrací pod vysokou síť a v nadcházející sezoně bude hrát nejvyšší švýcarskou soutěž za Ženevu.

„Připravoval jsem se na práci v České televizi, moc se mi totiž ve volejbale nechtělo pokračovat. To, co se stalo v Opavě, mi docela vzalo chuť,“ přiznává Petr Kovář. V televizi měl dělat v archívu.

„Stále tam dělám. Mám na starosti sestřihávání volejbalových zápasů a dělání statistik,“ popisuje Kovář a s úsměvem dodává: „Jedná se o takovou malou letní brigádu.“

V současné době již má ale hlavu plnou švýcarského angažmá. „Přes Miroslava Tomašíka a Míru Pecha jsem se dostal na dvoudenní testy do Ženevy. Po prvním dnu jsme si plácli a minimálně rok budu působit ve Švýcarsku. Abych pravdu řekl, už se na to těším,“ podotýká ještě loni opavské libero.

Ve svém novém působišti se má hlásit třiadvacátého srpna. „Jsem plný očekávání. Je to mé první zahraniční angažmá a beru ho jako velkou výzvu,“ přiznává Petr Kovář. „Beru to tak, že i vedle volejbalu si zdokonalím jazyk, poznám jiný styl života,“ doplňuje často pozitivně naladěný volejbalista.

V Opavě hráč přezdívaný Beky strávil téměř dva roky a vzpomínky na toto angažmá mu z hlavy nikdy nezmizí. „Na Opavu nedám dopustit. Hlavně poslední rok byl parádní. Tým tvořila skvělá parta kluků. Sice jsme skončili čtvrtí, ale měli jsme na finále.

V Opavě byli skvělí fanoušci, poznal jsem tam řadu nových kamarádů. Bohužel poté přišel hořký konec,“ povzdechl si Kovář. „Já osobně jsem věřil ve zvrat. Byl jsem optimistou a do dneška si myslím, že se dal volejbal v Opavě zachránit,“ říká hodně nahlas Petr Kovář.