„Osobně jsem rád, že se tato soutěž rozjela. V čase nedělání se jedná o příjemné zpestření. Navíc má tato soutěž odezvu i u fanoušků. Zpětná vazba tady je,“ přiznává basketbalista, který třicátého května oslaví třicáté narozeniny. Ke svému výkonu, který znamenal osm šestkových bodů, třináct trojek a jednu pětku z půlky řekl: „Na to, že jsem předtím nic dlouho nedělal, tak to šlo. I když samozřejmě to mohlo být i lepší.“
Nová huť s Opavou mají domácí základnu v ostravském Tatranu. „V Opavě je hala v době pandemie zavřena, proto jsme v Ostravě, pro nás je v tom výhoda, že de facto střílíme v domácím prostředí,“ usmívá se opavská opora.

Zápas 3. kola basketbalové Kooperativa NBL mezi BK Opava a Sluneta Ústí nad Labem 6. října 2018. Luděk Jurečka (BK Opava).
NBL Shoot-out! Sedm týmů z Česka, Opava je druhá, Jurečka z Opavy dokonce vede

Na rozdíl od fotbalu byly basketbalové soutěže předčasně ukončeny. Pořadí ale známo není. „Mistrem by měl být vyhlášen Nymburk, o tom snad ani nikdo nemůže pochybovat. Nám by mohli nechat druhé místo, tak ať můžeme hrát v pohárové Evropě,“ míní Martin Gniadek, který jinak lituje, že soutěž nebyla dohrána: „Je to škoda, měli jsme to skvěle rozehrané. Mohl být z toho zajímavý výsledek.“
Koronavirový čas tráví doma s rodinou. „Máme malou dcerku a když mám nyní tolik volna, věnuji se jí a manželka má nyní tak více prostoru na své podnikání. Každopádně musím ale přiznat, že basketbal mi moc chybí, už aby ten kolotoč zase začal,“ přeje si Martin Gniadek.

Stadion SFC Opava.
Fotbalová Opava založila transparentní účet