Akce se zúčastnilo 181 lidí. „Lidé se mohli přihlásit přes facebookovou skupinu, kde se zaregistrovali a následně si v anketě vybrali, čeho se chtějí zúčastnit,“ komentuje s tím, že bylo na výběr hned z několika aktivit jako je chůze do schodů, dřepy, procházka nebo běh. Jako bonus přispěly lektorky z různých odvětví svými lekcemi, buď nahrály video, nebo přímo vyučovaly svou lekci v rámci živého vysílání. „Na výběr byly lekce jógy, pilates, orientálního tance, latino dance a pro starší ročníky jsme tam měli jógu pro zdravá záda,“ dodává s tím, že nejvíce oblíbené bylo cvičení seniorů pro posílení zádových svalů, které vede specialistka Martina Fallerová. Z aktivit, které mohli účastníci dělat kdykoliv během dne, si nejvíce vybírali procházky a běh.

„Projekt jsem vymyslela já, jelikož učím plavání a plavat na suchu moc nejde, tak veškeré aktivity, kterými další cvičitelé provázeli, s ním souvisí, ať už je to správné držení těla nebo dechová cvičení,“ komentuje Tereza Chlebusová, která vede lekce plavání už přes dvacet let.

V rámci tohoto projektu bylo možné přispět na dobrou věc. Účastníci mohli po celou dobu akce dobrovolně přispívat třeba tím, že zaplatili pouze dobrovolné startovné, které začínalo na třiceti korunách. „Vybrané peníze jsou určené pro Klub svobodných matek, na program Back to school. Z programu se teď v době karantény platilo internetové připojení a vybavení pro děti, které na to nemají a nemohou se kvůli tomu vzdělávat v online prostředí,“ sděluje s tím, že se celkem vybralo 12 085 Kč.

Jelikož cílem bylo vybrat 30 000 Kč, akce se bude 6.12. konat znovu. „Akci trochu technicky vyladíme, ale jinak se bude konat stejným způsobem. Lidé budou opět moci zaplatit dobrovolné startovné a budou si moci vybrat z nabízených aktivit, které budou vesměs stejné, ale ještě tam přibude běh, kdy se nám nabídl lektor, aby vysvětlil lidem, jak mají správně běhat,“ zakončila s tím, že akce bude probíhat opět od šesti hodin ráno do šesti hodin večer.