Čtyři využité přesilovky nastartovaly v sobotu pražský Kert ke tříbodovému zisku na hřišti Opavy. Domácí hokejbalisté opět bez distancovaného gólmana Klepače neuspěli a v tabulce extraligy jim patří předposlední příčka.

Slezané nezačali dobře a první třetina byla v jejich podání katastrofální. Již ve 2. minutě odstartoval šťastnou trefou své galapředstavení Plzák a poslal Pražany do vedení. Opava se očividně trápila, nebyla schopna vystřelit, dělala fauly v útočném pásmu, které soupeř trestal.

V poslední minutě prvního dějství prostřelil Francka znovu Plzák a opavský gólman od druhé třetiny přenechal místo Weissovi. Do druhé části nastoupili Opavští s pozměněnou sestavou, ale to na hřišti začal úřadovat rozhodčí Šprincl, který otáčel fauly a domácí oslaboval, vše vyvrcholilo ve 23. minutě, kdy vykázal ze střídačky opavského trenéra.

Za stavu 0:5 šly oba týmy do třetí části. Ke cti domácích lze dodat, že se snažili zápas dohrát. Dokonce se jim podařilo vstřelit ještě tři branky a porážku zmírnit na 3:6.

„Další hratelný soupeř a my jsme bez bodu,“ kroutil hlavou opavský útočník Václav Schreiber.

„V první třetině jsme hráli totální tužku, pak se naše hra zvedla, bohužel nám nebylo přáno. Měli jsme i více střel než soupeř, bohužel brankář Klepač nám chybí víc, než jsme si možná uvědomovali,“ pokračoval Schreiber a dodal: „Samostatnou kapitolou byli i sudí, ale k těm se vyjadřovat raději nebudu.“

SHC Opava - Kert Park Praha 3:6 (0:2, 0:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 29. Přibyla (Christ), 35. Pavela (Christ), 41. Porubčanský (Schreiber) - 2. Plzák, 15. Plzák, 21. Ptáčník (Kruček), 23. Plzák, 25. Kruček (Strejček, Toula), 39. Plzák (Kruček)
Opava: Francek (16. Weiss) – Christ, Šindlář, Kučera, Hanel, Raab, Tesař – Přibyla, Přikryl, Hendrych – Führich, Schreiber, Porubčanský – Satke, Zbořil, Pavela – Trunčík, Capinský
Tabulka Hokejbalové extraligy po 11. kole.