Pojďme si v kostce Dušana Štěničku představit. V opavské víceúčelové hale visí pod stropy dresy dvou místních basketbalových ikon Petra Czudka s Davidem Klapetkem. Jedno jméno by tam také mělo mít místo. Jedná se o Dušana Štěničku, člověka, který je s klubem spojen doslova pupeční šňůrou. Jako manažer je podepsán pod historickým postupem, mistrovskými tituly, úspěchy v Českém poháru. Výraznou měrou se podílel na tom, kdy se klub po pádu o patro níže znovu stavěl na nohy.

Praha - Zápas fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SK Slavia Praha a SFC Opava 22. února 2020. Josef Hnaníček (SFC Opava), Petar Musa (SK Slavia Praha), Adam Rychlý (SFC Opava).
V hlavě se mi honily i myšlenky na konec kariéry, přiznal Josef Hnaníček

Vedle práce v Opavě byl deset let basketbalovým komisařem, dělal manažera u mládežnických reprezentací. Jako hráč působil na postu rozehrávače. V prosinci mu bude jednasedmdesát a stále je pracovně činný. V klubu vykonává roli sekretáře a organizačního pracovníka. „Do práce jsem se vždy těšil a těším stále,“ řekl Deníku Dušan Štěnička.

Basketbalem je sice zahlcen, ale i tak má čas na své koníčky. Jedním velkým je cestování. „Peníze, které jsem vydělal, jsem investoval do cestování. Mám v kanceláři mapu a na ní vyznačené destinace, které jsem navštívil. Není jich málo. Věřím, že se ještě jednou podívám do Jihoafrické republiky, tato země mě dostala,“ svěřil se. Opomenout nesmíme ani jeho čtyřnohého společníka, fenku bretaňského ohaře Daniell. Zajímavostí v jeho životě je také fakt, že vnuk Jonáš se dal na dráhu basketbalového rozhodčího a má namířeno vysoko.

Zdroj: Youtube