Domácí měli výborný vstup do zápasu. Brzy vedli 13:2. „Chtěli jsme po daleké cestě chytit hlavně začátek, a to se nám nepovedlo. Za stavu 13:2 jsem si byl nucen vzít time,“ řekl úvodem trenér hostů Antonín Pištěcký.

Severočeši se dokázali do zápasu vrátit a ve druhé čtvrtině se přiblížili k Opavě na tři body. „Dostali jsme se na dostřel. Ovšem závěr poločasu už patřil Opavě. Těžila ze své zkušenosti,“ pokračoval hostující stratég.

Zdroj: Ondřej Ludvik

„Začátek nám vyšel, ale prohráli jsme druhou čtvrtinu, což je pro nás vždycky nepříjemné. Naštěstí jsme nenechali jít Ústí do vedení. První čtvrtinu odehrál dobře Martin Gniadek, který to dobře rozdával naším křídlům,“ vzal si slovo domácí asistent Kryštof Vlček.

Druhý poločas Opava kontrolovala. „My jsme udělali školácké chyby. Kluky musím pochválit za energii na útočném doskoku, škoda jen, že jsme ji nedávali správným směrem. Opavě každopádně gratuluji k zaslouženému vítězství,“ podotkl Pištěcký.

„Zápas jsme zvládli. Pochvalu zaslouží Lukáš Bukovjan a samozřejmě Kuba Šiřina, který odehrál úplně jiný zápas než proti USK Praha. Směrem do obrany dal spoustu energie, dal plno jednoduchých košů, hromadu bodů z nájezdu a dobře napichoval obranu,“ zakončil Kryštof Vlček.

BK Opava – Ústí nad Labem 93:75 (23:17, 45:33, 67:53)
Body: Šiřina 30, Švandrlík 16, Gniadek 12, Bukovjan 9, Jurečka, Slavík po 7, Kvapil, Páleník po 6 - Svejcar 17, Fait 11, Pecka 10, Autrey, Hanes, Šotnar po 8, Rakočevič 6, Karlovský 4, Wiesner 3. Rozhodčí: Hruša, Scholze, Karafiát. TH: 19:12/22:16. Trojky: 9:9. Doskoky: 41:41. Fauly: 22:25