„Jsme rády, že jsme titul vyhrály. Máme zkušený tým, který už hraje deset let pospolu,“ pousmála se Eliška Stanjurová.

„Sezona nám vyšla nad očekávání. Na všech turnajích jsme byly úspěšné. Porazily jsme naše největší soupeřky. Těší nás, že jsme titul vzaly Spartě, která triumfovala loni,“ přiznala chlebičovská rodačka, jež hraje velký fotbal za třetiligový Brušperk.

Nejlepší futsalistky jsou z Chlebičova! Místní Tequilky vyhrály mistrovský pohár.Zdroj: Archiv klubu
Foto: Tomáš Bartonec

I když na dresech mají logo Chlebičova, tým je složen z hráček téměř ze všech koutů celé republiky. „Je to tak. Tým je tvořen z holek od Chlebičova po Prahu. I když jsme rozeseté po celé republice, partu máme vynikající,“ pochvaluje si Eliška Stanjurová.

„V Chlebičově nám všichni fandí, děkujeme jim za podporu. Úspěšný tým se sžil i s děním v obci. „Holky jsou Chlebičovem nadšené. Chodíme na sportovní akce, plesy, snažíme se pomáhat,“ vyjmenovává.

FC Slovan Liberec - Slezský fotbalový club Opava (24.kolo) 4:0
Opava v Liberci? Bída a zmar v podání Opavy

Jak již bylo zmíněno, Tequilky jsou spolu už deset let, na konec rozhodně nemyslí. „Věřím, že budeme hrát dalších deset let. Sport nás baví, nyní jsme i omladily,“ přiznává jedna z opor chlebičovského výběru.

Eliška Stanjurová hrála v minulosti futsal i za národní tým. „Národní tým je minulostí. Zdraví už mi to nedovolí,“ přiznává. A aby toho nebylo málo, holky se ještě zapojily do projektu “Ježíškova vnoučata” a v sobotu připravily zabijačku pro necelou stovku klientů domova důchodců v Kyjovicích.

Futsalistky z Chlebičova vyhrály mistrovský pohár a v sobotu pro necelou stovku klientů domova důchodců v Kyjovicích připravily zabíjačku.Zdroj: Archiv klubu
Foto: Tomáš Bartonec

„Máme v týmu holky, které domov důchodců podporují finančně. Chtěly jsme nyní udělat ještě něco navíc. Proto zabíjačka. Myslím si, že akce měla úspěch,“ zakončila povídání Eliška Stanjurová.