V sobotu i v neděli se od 8 do 19 hodin uskutečnilo vždy tři sta startů a pro Opavany byla podstatná neděle. V kategorii dětí 12 až 14 let obsadil Václav Humplík v sedle pony valacha Aramise v soutěži do 90 centimetrů třetí místo a v honební soutěži skončila v kategorii dětí 8 až 10 let Lenka Hrušková se svou pony klisnou Surri po zdolání překážek do 80 centimetrů na druhém místě.

Háj porazil Břidličnou
Háj porazil nebezpečnou Břidličnou, rozhodnutí přišlo po přestávce

Tím však úspěchy opavských borců neskončily. K nadšení opavských diváků suverénně zvítězil v hlavní soutěži, Květnové ceně Opavy v jízdě na čas do 135 centimetrů, v těžké mezinárodní konkurenci rovněž domácí jezdec Jiří Hruška s klisnou Reiki, s níž vyhrál i loňskou Velkou cenu Opavy.

„Počasí nám přálo, návštěvnost byla vysoká a jezdci si pochvalovali letošní změny k lepšímu. Ocenili zvětšené kolbiště i nový povrch opracoviště, vytvořený z písku a geotextilií. Našim dětem se na ponících znovu dařilo a doufejme, že budou podobně úspěšní i na červnovém Styl šampionátu poníků,“ pochvaluje si šéf Jezdeckého klubu Opava – Kateřinky Vladimír Hruška.