V dopoledních hodinách tak nejprve závodily děti na 200 m, 800 m a 1600 m tratích v okolí nákupního centra Breda. Skvělých výsledků dosáhli Oliver Hellebrand, Viktorie Tietzová, Robert a Johana Pospíšilovi Sokol Opava, Jakub Danísek ZŠ Otická a Marie Mlýnková Sokol Opava.

Ceca Cup byl opět úspěšný
Ceca Cup pomáhal Terezce, vybralo se 290 tisíc korun

Závod gradoval v pravé poledne, kdy se šlo do akce v hlavních závodech. Ty vedly především v terénu okolo řeky Opavy a Stříbrného jezera a přes Městské sady. Aktéři desetikilometrové tratě měli okruh navíc, a to přes lesík a Palhanec.

Desítku vyhrál mezi muži Oldřich Kokošek ze Sachasport/Dynafit. Druhou příčku urval Tomáš Věnsek z Štefko Running team / MK Seitl Ostrava, třetí skončil Jan Larisch hájící barvy Dvou palců. V ženách kralovala Markéta Kašná, druhá byla Michaela Řeháčková a třetí Marie Vybíralová.

Na pětce byla nejrychlejší sestra fotbalového reprezentanta Vladimíra Coufala Jana. Druhá skončila Iva Kondasová a třetí Gabriela Anna Moravcová. Mezi muži vyhrál Patrik Hanzlík, před Michalem Varyšem a Adamem Bambuškem.

V soutěží pětkových týmů zvítězil JLM v sestavě Coufalová, Skřeček, Svoboda, Varyš. Druhý byl LeADGaPa ve složení Hanzlík, Galdia, Moravcová.