V posvátném místě českého sportu v pražských Běchovicích se představilo na šest stovek nejlepších atletů z celé republiky, kteří si to během dvou dnů rozdali o mistrovské tituly. Závodilo se hned v deseti věkových kategoriích. „Moravskoslezští sportovci byli, tak jako celou letos hodně náročnou sezonu, vidět,“ řekl trenér Sokola Opava Jan Škrabal. Šest oddílů Moravskoslezského kraje vyslalo zástupce do české běžecké mekky a ti přivezli čtyři medaile a dalších deset umístění měli v nejlepší desítce.

Radoslav Kováč
Opavskou kabinu dál kosí Covid, do Liberce s dorostem

Nejpočetnější zastoupení měl Sokol Opava, jehož reprezentanti získali šest prestižních umístění. „Nejvíce se dařilo Tereze Hluché, která takticky velmi vyzrálým výkonem zaútočila v druhé části závodu a svým soupeřkám nedala sebemenší šanci. Třetím místem ji podpořila nadějná Karolína Sasynová z Třince,“ podoktl Škrabal, trenér úspěšné běžkyně.

Také zlato v kategorii juniorů se stěhuje na severní Moravu zásluhou vítkovického Martina Kováčecha. Před rokem druhý běžec mistrovského závodu přetavil stříbro v nejcennější kov. Stříbro do medailové sbírky přidala další vítkovická závodnice Simona Vrzalová v kategorií žen. Nejlepší česká běžkyně poslední doby si „odskočila“ z kondiční přípravy a nenechala nikoho na pochybách, že tak jako na dráze umí i v terénu. Všichni medailisté doplnili své sbírky již z MČR na dráze a radost z úspěchu jim pokazil jen covid, který znemožnil účast diváků a zrušil krosové mistrovství Evropy.

Mistrovství ČR v přespolním běhu v Praze
Výsledky atletů z kraje:
Ženy: 2. Simona Vrzalová (Vítkovice), 4. Jana Coufalová (Karviná).
Muži: 6. Michal Stanovský (Vítkovice).
Juniorky: 1. Tereza Hluchá (Sokol Opava), 3. Karolína Sasynová (Třinec), 5. Adéla Hluchá (Sokol Opava).
Junioři: 1. Martin Kováčech (Vítkovice).
Dorostenky: 8. Simona Bartošová (Sokol Opava).
Dorostenci: 4. Nikodem Mitrenga (Třinec).
Starší žačky: 4. Barbora Bystřičanová (Frýdek-Místek).
Starší žáci: 10. Štěpán Kavan (Sokol Opava).
Mladší žačky: 5. Lucie Šenkeříková (Kopřivnice), 10. Barbora Kvášová (Sokol Opava).
Mladší žáci: 8. Matěj Štencel (Sokol Opava).