Páteční kvalifikace osmi párů o šest volných míst byla ve znamení tropických teplot a postupu i jedné domácí juniorské dvojice do hlavní soutěže. Sobotní hlavní soutěž byla bohužel velice nepříjemně ovlivněna počasím - celý den vydatně pršelo a pro všechny zúčastněné (zejména pro hráče a obsluhu kurtu) to byla opravdová zkouška vůle. Těžké míče neposlouchaly jako obvykle a každý chtěl spíše co nejdříve z kurtu nežli naopak. Během sobotního programu také svou pouť turnajem ukončily čtyři domácí dvojice - dvěma se nepodařilo postoupit ze skupiny, dvěma ano. Juniorky Ema Šťastná s Veronikou Horáčkovou skončily na děleném 17. místě a Štěpánka Šťastná s Markétou Starou o kolo dál, tedy na děleném 9. místě.

Neděle však pro nejlepší osmičku byla opravdu už za odměnu - panovalo ideální počasí - teplota těsně přes dvacet stupňů, polojasno, bezvětří - a bylo to znát i na skvělých výkonech všech hráček. Nakonec do finálové čtveřice proklouzla i jedna ze slovenských dvojic, té další se bohužel vůbec nepovedl čtvrtfinálový tiebreak.

V malém finále o 3. místo se střetly brněnské nasazené dvojky Anička Pospíšilová a Míša Kulhánková se strahovskými Natálií Kolderovou a Michaelou Knoblochovou. Zpočátku se sice do vedení dostaly pražské hráčky Kolderová s Knoblochovou, ale už v polovině prvního setu je Brňačky Pospíšilová s Kulhánkovou dotáhly, vytvořily si mírný náskok a první set vyhrály 21:17. Druhý set pak byl již zcela v režii brněnských "šelem", které vyhrály 21:12 a zaslouženě si na stupních vítězů přebraly bronzové poháry.

Velké finále o 1. místo bylo česko-slovenským soubojem - slovenské hráčky Lubica Šipošová s Evou Elekovou v něm vyzvaly nasazené šestky Ivanu Cebákovou a Annu Širůčkovou a diváci se dočkali opravdu toho nejlepšího zápasu víkendu. Koncovku prvního setu ovládly 21:19 slovenské hráčky Eleková se Šipošovou, koncovku toho druhého naopak 21:18 Cebáková se Širůčkovou.

Rozhodnout tak musel nevyzpytatelný tibreak. V něm až do stavu 10:10 nikdo nezískal větší než jednobodové vedení, avšak v jeho koncovce se ukázaly bezchybnějšími hráčky Brna Cebáková se Širůčkovou, které po vítězství 15:11 vyhrály nejen třetí set a celé utkání (již své šesté ve dvou dnech), ale také celý turnaj. Velkou pochvalu za kvalitně odvedenou práci zaslouží i pořadatelé.