Tým ve složení: Václav Losert, Zbyněk Kudlička a Dalibor Lhotský v součtu nastřílelo 1 720 bodů, což bylo nejvíce ze všech, a Opaváci tak obhájili zlaté medaile z loňské sezony.

Do bojů zasáhlo i opavské béčko. To v sestavě: Petr Lelovský, Martin Hufnágel a Dušan Kudlička bralo pátý flek (1 657 bodů). V soutěži družstev se představily i Suché Lazce, ty reprezentovaly Kateřiná Volná, Sabina Kubesová a Oldřich Kubesa. Těm se podařilo nastřílet 1 593 bodů, což stačilo na osmou příčku.

Kušisté z Opavska byli vidět ale i mezi jednotlivci. Těžký boj se svedl mezi Lhotským a Losertem, oba měli po dvou dnech 1 165 bodů a rvali se o druhý flek. Startovnímu poli kraloval Bohumil Korbář z Plumlova. Nakonec se ze stříbra radoval Lhotský, ve finále měl o jednu kroužkovou desítku více, a to rozhodlo.

„Pro opavskou kuši je to velký úspěch, neztratili se ale ani další střelci,“ uvedl Dušan Kudlička, šéf opavského týmu, který stále aktivně stříli. V Kostelci byl například čtrnáctý (1 091).

A jak si vedli další Opaváci? Petr Lelovský překvapil. Nastřílel své osobní maximum a byl čtvrtý. Dařilo se i Martinu Hufnáglovi, šestým místem bezesporu patřil k příjemným překvapením. Naopak se více čekalo od Zbyňka Kudličky. Ten měl rozhodně navíc než na sedmé místo.

V ženách se rvala statečně Sabina Kubesová ze Suchých Lazců, která si vystřílela stříbro (1 070 bodů). Hned za ní, třetí byla Opavačka Jana Slováková (1 067 bodů). Na medaili útočila v juniorkách sucholazecká Kateřina Volná, jež skončila o jeden bod čtvrtá.

Posledním zástupcem z Opavska byl Oldřich Kubesa. V kategorii seniorů se pohyboval po prvním dnu blízko třetího místa, nakonec se musel spokojit s pátou příčkou.