Akce splnila svůj účel. Pobavila přítomné diváky, kterých se letos zúčastnilo odhadem třináct stovek, a zároveň pomohla potřebným. Nejprve se v Kravařích střetla mužstva sponzorů a partnerů akce v malé kopané, jehož vítězem se stalo mužstvo O2 Telefónica ČR. Nejlepším hráčem turnaje byl Jan Špok (O2 Telefónica ČR), nejlepším brankářem Daniel Bravenec z Ostroje a nejlepším střelcem Martin Droppa z ŠK Závažná Poruba.

V 17 hodin přišel na řadu zlatý hřeb fotbalového odpoledne, když se proti sobě postavila mužstva Sportovních osobností a Staré gardy Opavy. Utkání dobré úrovně skončilo spravedlivou remízou 7:7 a některé branky jako například Lukáše Černína nebo Lumíra Sedláčka stály za to.

Slavnostní výkop utkání učinil Pavel Bačkovský se svým synem Jakubem, trpícím svalovou dystrofií, pro kterého byla ve spolupráci s Opavským a Hlučínským deníkem uspořádána aukce dresů a její výtěžek putoval na jeho každodenní potřeby. Na své si přišly i děti, pro které byla připravena řada atrakcí – skákací hrad, historické motorky, cvičení, jízda na poníkovi, jízda na trojkolce i čtyřkolce, ukázka psovodů a let horkovzdušným balonem.

Svůj turnaj měli k dispozici i minižáčci za účasti týmů opavské Slavie, Kravař, Mokrých Lazcí a Kobeřic. Podpisy rozdával také český hokejový reprezentant Michal Barinka. Akce se poté přesunula do letní zahrady kravařského Buly centra, kde začalo slavnostní ukončení dne.

Nejprve byly vyhlášeny výsledky turnaje sponzorů, pak přišla na řadu dražba tří fotbalových dresů Jiřího Štajnera, Lumíra Sedláčka a Zdeňka Pospěcha. Výtěžek pak putoval k aukci dresů, jenž probíhala ve spolupráci s Opavským a Hlučínským deníkem. Celková částka tak činila 31 100 korun a do poslední koruny byla věnována na potřeby Jakuba Bačkovského zmíněného výše.

Dražily se také obrazy, které kreslily postižené děti pomocí voskovek. Vydražená částka za obrazy se zastavila až na hodnotě 9 100 korun. Staniční lékař MUDr. Aleš Foltys z chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava obdržel z rukou Ing. Pavla Novotného a ředitele Charity Opava Jana Hanuše dárkový poukaz na odběr zdravotnické obuvi pro personál stanice.

Pak už nic nebránilo tomu, vyhlásit 11. ročník charitativní akce Pomozte postiženým dětem a předat šeky řediteli Charity Opava panu Hanušovi. Celkem se podařilo vybrat 310 263 korun, což zvýšilo částku celkového výtěžku z předchozích ročníků akce, a nová hodnota celkově vybrané částky tak činí 1 894 218 korun. Věřme, že v příštím roce bude účast diváků ještě vyšší, stejně tak jako výtěžek akce na dobročinné účely.

Sportovní osobnosti - Stará garda Opavy 7:7
Branky: Petr Dušek, Jiří Dihel, Lumír Sedláček, Martin Hanus, Tomáš Binar, Jan Pitřík, Andreas Drastík – Miroslav Onufer 2, Radomír Prasek, Lukáš Černín, Alois Grussmann, Pavel Hlavenka, Jaroslav Kolínek

Sportovní osobnosti: Michal Kosmál – Andreas Drastík, Petr Kašný, Michal Piskoř, David Klapetek, Jan Pitřík, Roman Brhel, Petr Dušek, Miroslav Holeňák, Radim Matýsek, Petr Bogdaň, Martin Hanus, Jiří Dihel, Tomáš Binar
Stará garda Opavy: Vilém Axmann – Ivo Farský, Pavel Hadaščok, Lukáš Černín, Alois Grussmann, Jaroslav Kolínek, Pavel Hlavenka, Radomír Prasek, Karel Orel, Miroslav Onufer, Martin Komárek, Dušan Christoph, Kamil Vrba. Trenéři Jindřich Pardy, Miroslav Bedrich

Jan Šimek