„Velice nás mrzí aktuální situace, kdy na základě vládního opatření může na hromadnou sportovní akci maximálně 1000 diváků. Stejně jako Vy jsme se i my těšili na pověstnou atmosféru ve vyprodané opavské aréně. Vzhledem k tomu, že do včerejšího odpoledne bylo prodáno téměř 2000 vstupenek, stáli jsme před rozhodnutím, jak dodržet aktuálně platná opatření,“ zní v tiskové zprávě České basketbalové federace.

„Bohužel v této situaci neexistuje směrem k vám, fanouškům, žádné správné řešení. Snažili jsme se najít nejvíce férovou cestu, jak dosáhnout na maximální počet 1000 diváků. Rozhodli jsme se, že možnost vstupu do hlediště dostanou držitelé prvního tisíce vstupenek,“ píše se dále na webu www.czbasketball.cz.

Fotbalová reprezentace žen bude hrát v Ostravě a Opavě
České fotbalistky jdou do akce, rvát se budou v Ostravě a Opavě

Kteří fanoušci se do haly dostanou? „Mrzí nás, že téměř polovině držitelů vstupenek nemůžeme umožnit vstup do hlediště. Nejpozději do sobotního dopoledne kontaktujeme emailem všechny fanoušky, kteří si zakoupili vstupenky na utkání Česko - Litva, abychom jim sdělili, zda mají umožněn vstup do hlediště či nikoliv. Těm fanouškům, kteří se nebudou moct kvůli vládním opatřením zápasu zúčastnit, bude vstupné vráceno,“ bylo ještě napsáno v tiskové zprávě.

Pondělní duel, ve kterém se bude domácí kapitán Jakub Šiřina loučit s kariérou, začíná v 17.00.