V sobotu se závody v rozvinutí požárního útoku konaly v Ostravě– –Pustkovci a v neděli pak v Neplachovicích u Opavy. V obou kláních mohli diváci sledovat špičkové výkony v kategoriích mužů i žen. V sobotu z celkového počtu jedenačtyřiceti družstev mužů předvedlo nejlepší výkon družstvo z Nevcehle u Jihlavy a zvítězilo velmi kvalitním časem 16,68 sekundy. Na druhém místě neméně povedeným výkonem zakončili soutěž muži z Radíkova, kteří rovněž pokořili hranici 17 sekund, když terč zasáhli v čase 16,93. Třetí skončily Úherce, které reprezentovaly Plzeňský kraj. Dosáhly cílového času 17,03 sekundy.

V kategorii žen soutěžilo 15 družstev a stupně vítězů patřily favoritkám. Pošesté letos a počtvrté za sebou zvítězily Kunovice u Vsetína časem 17,26 sekundy. Ty byly následovány tradičními soupeřkami z Nevcehle, které se prezentovaly časem 17,41 sekundy a Lhotkou. Ta zastupovala mužstva z okolí Žďáru nad Sázavou. Již v sobotu odpoledne se většina družstev přesunula do Neplachovic, kde se po večerním soustředění přehoupla extraliga do své druhé poloviny a v neděli pokračovala letošním 8. kolem.

Na výborně připravené trati byly k vidění velmi kvalitní výkony. V mužské kategorii, která čítala čtyřicet družstev, jsme opět mohli sledovat pokoření času 17 sekund. Stejně jako předešlý den se o tento výtečný počin postarali závodníci z Nevcehle, kteří dosáhli času 16,82 sekundy a získali víkendový double. Druzí tentokrát skončili muži z Plumlova časem 17,20. Ze třetího místa se radovali muži z Petrovic u Třince, kteří se blýskli časem 17,51 sekundy. V ženské kategorii soutěžilo čtrnáct družstev a také v tomto závodě se opakovala historie ze soboty.

Zvítězily suverénní ženy Kunovic před druhou Nevcehlí. Na stupně vítězů se podívala opět také Lhotka, která ale časem 18,07 sekundy příliš neoslnila. Ze zástupců Moravskoslezského kraje se po oba dny nejvíce dařilo mužům z Bolatic. Sbor z Opavska si připsal na své konto 12. a 5. místo. Mezi ženami se prosadily závodnice z Hněvošic. Ty skončily dokonce dvakrát těsně pod stupni vítězů.