Organizátoři zde opět rozloží tyčkařský sektor, v němž se s trochou štěstí představí také dva v současnosti nejlepší čeští tyčkaři, kteří jsou zároveň i odchovanci Sokola Opava, Michal Balner a Jan Kudlička. Všechno ale záleží na tom, jestli se po nedávno skončeném světovém šampionátu v Pekingu stihnou včas přesunout do republiky.

Prvně jmenovaný letos v červnu na Evropských hrách v Baku po dvanácti letech vylepšil hodnotu českého rekordu na 582 centimetrů. Druhý ze zmíněné dvojice drží své exhibiční maximum ve výšce 583 cm. I když start dvou největších hvězd zatím nemůže být stoprocentně potvrzen, divákům se stoprocentně představí Tomáš Veverka, Ondřej Kratochvíl, Jakub Holek, junior Michal Novák a Michal Stuchlík z místního Sokola.

Pozváni byli také reprezentanti do třiadvaceti let Adam Pašiak a Lukáš Posekaný s osobáky 550 cm a 535 cm. Pozvánku obdrželi i špičkoví tyčkaři z Polska a Slovenska. V tyčkařském sektoru to začne žít od 13 hodin, kdy v předprogramu změří síly ženy.

Kromě polských a moravských závodnic nastoupí opory opavského ligového družstva Hana Klimentová, Sára Škrobánková a Katka Musilová.