Druhý zápas se hrál před vcelku bouřlivou diváckou kulisou. Opava, oslabena o marody Michala Čarneckého, Marka Štece a Branislava Brlitě, dala úvodní koš zápasu, ale pak už se dirigentské taktovky chytil favorit celého turnaje. Dobrou obranou nutil domácí k těžkým střelám, které jim tam nepadaly, a po pěti minutách vedl český gigant o deset bodů.

V 8. minutě střihl dvě trojky v řadě Dionte Christmas a nad Opavou se se začala stahovat černá mračna. Na druhou stranu klapetkovým chlapcům nešla upřít bojovnost a třeba akce, kterou se blýskl Radim Klečka, sklidila potlesk. Nymburský kouč Ronen Ginzburg rotoval celou sestavu a bylo cítit, že každý post má kvalitně obsazen.

I ve druhé desetiminutovce potvrzoval Nymburk svou dominanci a po třinácti minutách vedl 41:17. Domácím dělalo velké problémy zakončení, a to i ze šestkových pokusů, kdežto Středočeši stříleli z každé pozice, padaly jim otevřené střely a třeba v úvodní dvacetiminutovce zaznamenali osm trojek.

Nymburk pokračoval v nastoleném tempu i po přestávce, znovu vystřihl několik trojek a nadále navyšoval svůj náskok. Diváci se i přes nepříznivý stav nepřestávali basketbalem bavit a opět dokázali, že basketbalové publikum v Opavě je vyspělé a akci jako závěrečnou fázi Českého poháru si zaslouží.

„Opavě chyběli tři hráči základní pětky, my jsme pro změnu byli unaveni z dlouhé cesty,“ řekl trenér Nymburku Ronen Ginzburg. „Pro domácí nebyl zápas lehký,“ doplnil trenér favorita.

„Podali jsme lepší výkon než proti USK, ale na Nymburk to nestačilo. Milým překvapením pro mě byl výkon mladého Klečky,“ hodnotil zápas trenér Opavy David Klapetek. „Pro nás mladé hráče bylo toto utkání výbornou školou. Velikost porážky je tvrdá, ale hráli jsme v oslabené sestavě,“ komentoval zápas domácí rozehrávač Radim Klečka. „Diváci byli skvělí, i přes špatný vývoje ve skóre nám neustále fandili,“ doplnil talentovaný rozehrávač.

Opava - Nymburk 56:96 (14:30, 27:55, 33:74)
Body: Blažek 13, Šiřina 9, Miklóšik 8, Dygrýn 8, Klečka 7, Vaňák 5, Dihel 3, Kratochvíl 3 – Christmas 18, Chán 12, Slezák 12, Sokolovský 11, Lenzly 10, Štimac 9, Křemen 9, Nissim 6, Simmons 3, Benda 2, Pumprla 2, Nečas 2. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Holubek. Fauly: 16:20. TH: 14/24:7/13, trojky: 2:15. Diváci: 981. Nejlepší hráč: Pavel Slezák (Nymburk).