Věřil, že letošní sezona bude ještě lepší, bohužel zatím trpí, nemůže hrát. Radim Klečka zatím sleduje zápasy z lavičky a při trénincích maximálně podává míče. „Není to příjemné, ale nedá se nic dělat. Koleno potřebuje klid, doufám, že o Vánocích už budu hrát," přeje si opavský basketbalista.

Radime, kdy vás uvidíme poprvé na palubovce v akci?
To je otázka, na kterou bych taky rád našel odpověď. Byl bych rád, kdyby se tak stalo do konce roku.

Až tak je to vážné?
Bohužel ano. Můj zdravotní stav se trošku zlepšil, ale hrát stále nemohu. Koleno pořád bolí.

Můžete prozradit, co vás přesně trápí?
První diagnóza zněla, že mám měkkou chrupavku v koleni, doporučili mi klid. Potom následovala návštěva u sportovního lékaře pana Sýkory. Ten mi řekl, že mám skokanské koleno. Začal jsem se ke kolenu chovat trošku jinak, stále je to o klidu. Dostal jsem do kolena injekci. Jinak meniskus a všechno okolo mám v pořádku.

Co je příčinou vašeho problému?
Je to dáno přetížením kolena.

Můžeme říci, že se jedná o daň za přípravu s národním týmem?
Tak bych to nenazval. Je v tom více aspektů.

Současné období není pro vás zrovna nejlepší, obzvlášť poté, co vám loňská sezona vyšla nad očekávání, patřil jste k tahounům Opavy, dostal se do národního týmu a nyní musíte na spoluhráče koukat jenom z lavičky…
Není to nic příjemného. Ale za ty roky si zvykám. Stává se mi pomalu už tradicí, že nějakou část sezony musím kvůli zdravotním komplikacím vynechat. Už se těším, až si budu moci zatrénovat, trošku popoběhnout.

Problémy s kolenem přišly hned po letním soustředění s národním týmem?
Už během reprezentačního kempu jsem byl za jedním lékařem, který mi do kolena něco píchl a zároveň něco vytáhl. Cítil jsem zlepšení, bohužel když jsem se vrátil do Opavy, všechno bylo jinak. Dva týdny jsem trénoval, odehrál přípravný zápas proti Maďarům, už v jeho průběhu mě ale koleno začalo bolet, věděl jsem, že je zle.

Co v současné době můžete dělat?
Pokud je na tréninku špatný počet kluků, snažím se jim alespoň podávat balony. V úterý jsem se snažil trošku rozběhnout, ale moc to nešlo. Snažím se alespoň posílit nohu, protože když jsem na tu nohu kulhal, tak mi ochablo svalstvo.

Na zápasy s týmem jezdíte?
Jezdím, chci být stále součástí našeho týmu.

Takže takový asistent trenéra Petra Czudka?
(usměje se). Tak bych to nenazval, to je silné slovo. Nazval bych se spíše asistentem našeho maséra Kiviho.

Pojďme k těm veselejším věcem. Letní reprezentační kemp byl vaším splněným snem, loňská sezona vám vyšla náramně…
Letošní sezona byla povedená, jen je škoda, že jsme nedosáhli na medaili. Ale potěšilo mě, že jsem se dostal do béčkové reprezentace. Zahrál jsem si na evropské úrovni, dostal jsem se do Japonska. To, že jsem se probojoval až do širšího kádru áčka, byl příjemný bonus. Jen mě mrzí, že v áčku mě potkaly problémy s kolenem a během druhého kempu jsem moc netrénoval.

Jak hodnotíte vstup Opavy do sezony?
Je to vynikající, doufám, že budeme co nejdříve v plné síle, aby si mohli kluci odpočinout, protože s postupem času bude cítit větší zátěž. Výsledky jsou perfektní.