Mezi desítkou žen byla jasnou favoritkou vedoucí účastnice seriálu Jindřiška Kadlecová, která mimochodem začala již pátou desítku startů, při nichž byla na pozici lídra soutěže. Během turnaje podle očekávání nezaváhala a dokázala opakovaně porazit i nakonec největší soupeřku Romanu Adámkovou. Ta se této hře teprve učila, ale skvělá průprava z jiných sportů ji nakonec vynesla až do finále. Do závěrečného boje se dostala Adámková přes Elišku Königovou, která pak vybojovala třetí místo s Naďou Davidkovou. Páté místo patřilo nasazené trojce Janě Gřeškové.

V mužském turnaji se rýsoval vážný soupeř pro devítinásobného vítěze Romana Víchu. Byl jím Jan Ticháček, podobně jako Vícha procházel zápasy beze ztrát a byl pro favorita ve finále asi nejtěžším soupeřem posledních let. Avšak na sporttouráckou jedničku tentokrát ještě nestačil (dvakrát 8:13), v boji o letošní celkový triumf tak Vícha o tři body stáhl Ticháčkův náskok. Turnaj se ale vydařil také Vladimíru Klapetkovi, jenž skončil třetí a zůstává mezi kandidáty na konečné medaile.

I tentokrát měla soutěž svá překvapení – k nejvýraznějším patřilo čtvrté místo Luďka Pavelka i páté Tomáše Frkala, nečekaná umístění v popředí výsledků zaznamenali i Pavel Vašek s Davidem Kolářem. Velmi těsné byly i výsledky kolektivní soutěže, v níž dosáhli členové ROPA4EVER a MASH 4077 shodu dosažených bodů, zatímco tým D.D.T. skončil třetí jen o pouhé dva pomocné body. K tomu jistě přispěla i bohatší účast nadějí členů ROPA4EVER, mezi nimiž byli nejlepší oba Kadlecovi, Ondřej v nejmladší a Tereza ve starší kategorii.