Tým našlapaný hvězdami typu Lubomír Jančařík nebo Michal Bardoň si v lazecké sokolovně počínal suverénně. „Hosté navíc šetřili zkušeného Miroslava Hořejšího, kterého nahradil Lukáš Sojka. Toho postavili na trojku,“ uváděla jednička a manažer domácího výběru Ondřej Buba.

Ten do utkání vůbec nezasáhl. Místo toho dostali přednost Lukáš Pavlovský s Jakubem Mesárošem. „Petru Husníkovi se v posledních zápasech příliš nedařilo, proto jsme ho stáhli na post trojky. Proti Sojkovi uhrál jediný bod,“ vysvětloval.

Jinak pravděpodobně nebylo co řešit. Mesároš si sice nevedl špatně, ale Jančaříkovi a ve druhé sérii posléze i slovenskému reprezentantovi Bardoňovi podlehl 0:3. To samé platí také o utkání Lukáše Pavlovského s Michalem Bardoněm. „Tady byl rozdíl nejmarkantnější. Lukáš prohrál jasně 0:3. Kuba odvedl solidní práci, jenže hosté jsou někde jinde,“ přidal pár dalších postřehů Ondřej Buba.

Vršovice jsou v posledních extraligových kolech v laufu. Nedávno si připsaly cenný skalp vedoucí ŠKST Bratislava a na čele stíhají právě ŠKST a další mužstvo z Prahy El Niňo. Byla vršovická forma evidentní i v pátek? „Tohle nemůžeme stoprocentně říct, jelikož v těchto utkáních týmy jako Vršovice nehrají naplno. Zkouší si různé tréninkové varianty. Servisy apod. Pozná se to v jiných kláních,“ konstatoval.

Netradiční byly zápasy v Mokrých Lazcích zejména pro Lubomíra Jančaříka, jenž ještě v uplynulé sezoně za Robot nastupoval. „Vídáme se často na trénincích. Luboš mi vždycky říká, že zde byl spokojený a rád na toto angažmá vzpomíná. Při příchodu do haly mi tvrdil, že je nezvyk jít na hostující lavičku.

Automaticky se chtěl posadit na domácí,“ prozradil Ondřej Buba.

Robot Mokré Lazce - Vršovice 1:3
Výsledky: Jakub Mesároš - Lubomír Jančařík 0:3, Lukáš Pavlovský – Michal Bardoň 0:3, Petr Husník – Lukáš Sojka 3:0, Jakub Mesároš – Michal Bardoň 0:3

Petr Dušek