Vrchol byl na programu už v úterý. Nejednalo se o nic jiného než duel s pražským El Niněm.

Pražané tentokrát překvapení nedopustili

Když přednedávnem Robot slavil před kamerami České televize vítězství proti tomuto soupeři v Praze na Julisce, možná nečekal, že o něco později vyzve stejného protivníka znovu.

Semifinále Superligy neodstartovalo pro Mokré Lazce špatně. Lubomír Jančařík s Jakubem Kleprlíkem opět zvládli úvodní debl s Dimou Prokopcovem a Tomášem Konečným. Vyhráli 3:1 a zajistili svému týmu první bod.

Následoval souboj Jančaříka s nejlepším hráčem extraligy Konečným. Lazecká jednička tuto partii rozehrála famózně. Vedla 1:0 a ve druhém setu za stavu 9:5 vše vypadalo na zisk druhého důležitého bodu. „Pak se ovšem stalo něco neuvěřitelného. Konečný uhrál pět čistých prasátek v řadě, opanoval druhou sadu a zápas dotáhl do vítězného konce v poměru 3:1.

Kdyby Luboš dal na 2:0, věřím, že by vyhrál. Jakmile si totiž Konečný nepřipadá jistý, nepodává úplně svou hru. Spíše se to snaží udržet a čeká, co vymyslí soupeř,“ kroutil hlavou kouč Robotu Jiří Řežáb.

I Jakub Kleprlík s Tomášem Treglerem začali nadějně. Také drželi vedení 1:0, ale jeden z největších příslibů českého stolního tenisu zavelel k obratu a duel dospěl ke stejnému skóre jako v předchozím případě. „Tregler měl trošku problémy s přechodem do mužské kategorie. Ale už se adaptoval a patří k nejlepším. Asi před dvěma lety vyhrál evropský Top 12 juniorů, což už něco znamená,“ konstatoval kormidelník Lazců.

Další vývoj této série nebyl pro Robot příznivý. Ondřej Buba podlehl Prokopcovi 1:3. Následovala prohra Kleprlíka s Konečným 0:3. Rozdíl byl v tu chvíli hrozivý. El Niňo vedlo 4:1, ale naděje stále žila. Pověstnou jiskřičku vykřesal Lubomír Jančařík, který udolal Prokopcova 3:1.

Další zdramatizování však již Pražané nepřipustili, a když Tregler zdolal Bubu 3:0, Kleprlík nestačil na Prokopcova (0:3) a Konečný nedal moc šancí Bubovi (3:0), dospělo utkání k výhře El Niňa 6:2.

„Myslím si, že El Niňo z nás má respekt. Přece jenom za poslední dobu jsme jediným týmem, kdo s ním dokáže držet krok. Nabízí se samozřejmě i druhý Králův Dvůr, ale ten s lídrem soutěže naposledy prohrál jasně 0:7,“ podotkl Jiří Řežáb.

„Odveta se uskuteční až po republikovém šampionátu. Chceme si spíš zvyknout na jejich halu na Kotlářce. Hodláme se soustředit spíš na naše individuální výkony. Přece jen vybojovat postup bude velmi těžké.“

V extralize je Robot třetí

Podruhé v krátké době se zápas Mokrých Lazců objevil na televizních obrazovkách. Čtvrteční duel v hale havířovského Charvátu vysílala ČT4 Sport. Velmi těžkou sérii dotáhli Řežábovi svěřenci k remíze 5:5. Jančařík s Kleprlíkem dominovali úvodní čtyřhře nad Crhou a Širůčkem, načež Kleprlík zajistil i druhý bod Robotu.

Pak se však skóre vyrovnalo a vše vedlo k dělbě bodů. „Pavel Širůček je náš výborný junior. Hrál se pohledný, moderní stolní tenis. S tímto výsledkem jsem velmi spokojen,“ přidal několik postřehů trenér Lazeckých.

Hned v sobotu se v hale ostravského Mittalu Robot postavil proti domácímu výběru. Zde se soupeřem mokrolazecký tým neměl větší potíže a vyhrál 6:3. „Škoda, že naše trojka Ondřej Buba neuhrál ani jediný zápas z posledních tří sérií. Drobné chybičky ho stály vítězství například s ostravským Benešem.

Nevím, čím to je. V minulých týdnech rozhodoval důležitá utkání. Možná to bylo tím, že předtím se to od něj až tak neočekávalo,“ hodnotil Řežáb.

„Každopádně výsledky nám hrají do karet. Teď už nás čekají jen střetnutí se slabými Hustopečemi a Olomoucí. Můžeme si dovolit zaváhat i v utkání s Bratislavou, a i přesto po základní části obsadíme třetí místo. Ve čtvrtfinále se tak nejspíš potkáme s Hradcem Králové. To ale není profesionální tým, takže by to pro nás neměl být problém.

Pak z toho patrně vzejde Dvůr Králové, jenž bude z druhé příčky nasazen přímo do semifinále.“

Budoucí program mají stolní tenisté Mokrých Lazců volnější. „Teď nás čeká pauza. Dáme si dva nebo tři dny odpočinek. Budeme se věnovat regeneraci. Poté už začne klasická příprava. Pátého a šestého března se totiž v Hodoníně koná mistrovství České republiky.

Speciální záležitost to je pro Lubomíra Jančaříka. Celkově je devátý na celostátním žebříčku, a navíc se představí před domácím publikem, jelikož z Hodonína pochází. Doufám, že třeba i tato skutečnost sehraje svou roli a Luboš třeba dosáhne na vítězství,“ zakončil Jiří Řežáb.

Petr Dušek