„Změny se dotkly i zázemí, které je vylepšeno. Na sezonu jsme dobře připraveni. Diváci se mohou těšit na pestrou škálu turnajů," říká David Šťastný, prezident a zároveň trenér Happy sportu.

„Chceme rozšířit základnu našich hráčů a hráček. Těším se na turnaje, do kterých nastoupí naši nejmenší. Věřím, že na republice, kterou hostíme, budou sahat po medailích," podotkl beach volejbalový specialista. Více se už rozpovídal v následujícím rozhovoru.

V neděli startuje v Opavě beach volejbalová sezona. Není to trochu brzy?

Není. Do letošního ročníku chceme vstoupit trochu slavnostněji. Areál prošel rekonstrukcí. Chceme ho ukázat lidem. Začínáme ve čtrnáct hodin, máme připravený program se soutěžemi. Návštěvníci si budou moci volně na kurtech zahrát, máme připravenou pestrou škálu sportů, ať lidé vidí, že na písku se nehraje jenom beach volejbal.

Chceme opavský beach posunout výše. V šestkovém volejbale výsledky máme, chceme i na písku více úřadovat v republikovém měřítku. Máme v plánu uspořádat týden plážových sportů a v něm veřejnosti ukázat všechny možné sporty, které se na písku hrají. Od beach volejbalu, přes beach fotbal až po beach tenis, beach badminton a pétanque.

Na jaké turnaje se letos můžeme v Opavě těšit?

Největším lákadlem je Český pohár žen, který proběhne na začátku prázdnin, druhého a třetího července. Diváci se mohou těšit na zajímavé obsazení. Dorazit by měla například Soňa Nováková s Terezou Tobiášovou, přijet by měla Hanka Klapalová.

Na základě našich kamarádských vztahů pracujeme na tom, aby do Opavy dorazila i Barča Hermannová. Vše se bude odvíjet od toho, jak jí vyjde olympijská kvalifikace, podle které si bude řídit program. Vyloučený není ani start Míši Kvapilové s Markétou Kolocovou.

Uděláme maximum, abychom do Opavy dostali také přední páry ze Slovenska. Oslovili jsme i děvčata z Polska.

Opava měla hostit i prestižní mužský turnaj Super cup, ten ale nakonec padl, proč?

Byl nám sice přidělen, ale posléze ho hlavní sponzor přeložil do Prahy. Bylo to a je pro nás velké zklamání. Ne kvůli financím, ale kvůli fanouškům, které zajímá to nejlepší. V posledních letech se nám dařilo totiž beach volejbalovou špičku přivést. Nezbývá nám nic jiného, než rozhodnutí generálního sponzora akceptovat.

Příští rok budeme o Super cup žádat znovu, stejně tak o mistrovství republiky dospělých. V hlavě už mám plán, jak by takový šampionát měl probíhat. Chtěli bychom, aby takový turnaj měl co nejširší odezvu. Akce by se natáhla na celý týden a měla i bohatý vedlejší program.

Opavská liga se bude letos hrát?

Ano, opět se rozjede. Naplánovaných máme pět turnajů mužů a žen. Vedle toho bude v Opavě i Český pohár juniorů a juniorek. Dále Mistrovství republiky žactva do šestnácti let. Tato akce bude kapacitně největší. Přihlášeno do ní je osmačtyřicet párů z celé republiky.

Jedná se o tři a půldenní turnaj, který bude organizačně nejnáročnější a bude se hrát jak u nás, tak v Kylešovicích v Areálu zdraví a na Orlovně.

Jak na tom jsou vaši svěřenci v Happy sportu? Je naděje, že byste na nějakém turnaji bojovali o medaile?

Upřímně řečeno nevím. Ale vím, že v kategorii žáků a žákyň máme dobré dvojice. Už loni jsme měli kluky, kteří na olympiádě dětí a mládeže urvali medaili. Ti mají velkou šanci i na republice, loni byli třetí. U holek jedna až dvě dvojice mají naději. Otázkou je juniorská kategorie do 18, do 20 let. Juniorky jsou šestkově na tom dobře, uvidíme, jak se poskládají na beach. Zatím ještě trénují v hale. Budou to mít hodně náročné.

U kluků máme minimálně jednu dvojici, aby hrála první čtyřku. Musí se ale přípravě věnovat naplno, proto budu letos nad jejich tréninky dohlížet sám a budu se snažit je posunout tam, kde mají být. V kategorii dospělých moje dcery Štěpánka s Vlaďkou ví, že když půjde vše tak, jak má jít, jsou schopny uhrávat turnaje do osmičky. Chceme se probojovat na republiku a tam co nejlépe uspět.

Odbočme nyní k šestkovému volejbalu, ženy Happy sportu sestoupily z druhé ligy, co bude nyní s mini?

Budou fungovat dál, rýsuje se reálná spolupráce s P.E.M.ou, protože ta má taky personální problémy, mají zraněná děvčata, některé holky čeká mateřská. Asi to dáme dohromady. Bavili jsme se o tom, že je to hodně reálné. Oni bez nás a my bez nich nejsme momentálně schopni hrát.

Jaká soutěž by se hrála?

Vypadá to na první ligu.

A vy vybudete trénovat?

To je momentálně největší problém. Některá děvčata z P.E.M.y mají se mnou problém. Já s nimi ne a věřím, že si to vyjasníme. Myslím si, že se můžeme domluvit. Kdybych netrénoval, dělal bych holkám vedoucího.

Happy day už tuto neděliZajímavá akce se uskuteční v neděli v beach centru na Kolofíkově nábřeží v Opavě. Místní Happy sport zahajuje letošní pískovou sezonu. Příznivci plážových sportů se mohou těšit na zbrusu nové kurty. Součástí akce bude také exhibice boxu a thai boxu. Sportovní odpoledne odstartuje ve 14 hodin.

„Přicházíme s celou řadou novinek. Letošní sezona na kurtech nebude jen o beach volejbalu. Prostor dostanou všechny plážové sporty," řekl šéf Happy sportu David Šťastný. „Během sezony chystáme zajímavé turnaje," dodal Šťastný.