Velký fotbal dlouhodobě v I.A třídě hraje za Mokré Lazce, během zimní pauzy se však pravidelně věnuje futsalu.

„Musel jsem si od toho dát na nějakou dobu pauzu, protože některé palubovky byly dost tvrdé a klouby dostávaly opravdu zabrat. Teď jsem se k tomu vrátil. V klasickém fotbale se dá z futsalu využít především výbušnost," popisoval mokrolazecký útočník, jenž stejný post zastává také na palubovce.

Během této sezony se mu parťákem v ofenzivě stal ostřílený forvard Zbyněk Pospěch, který je zatím bez fotbalového angažmá a futsalem se snaží udržovat v kondici. V nedávném utkání proti Krmelínu dokonce poprvé zastával roli kapitána.

Právě Jan Žurek byl za jeho příchodem do Ferramu. „Se Zbyňkem se známe odmala. V Opavě jsme spolu hráli od žáků až do staršího dorostu. Měli jsme problémy s dostatkem hráčů, a proto jsem ho oslovil, zdali by se k nám nechtěl připojit," mínila dále zkušená opora opavských futsalistů a ještě připojila:

„Myslím si, že spolupráce nám funguje výborně. Vzájemně se velmi dobře známe a víme, co od sebe můžeme čekat. Zbyněk je v útoku velice platný. Vepředu dokáže podržet balon a nejen já z toho mohu těžit."

Vítězstvím nad Krmelínem si Ferram zajistil účast v play-off. I díky této skutečnosti může být dle Jana Žurka klub s letošní sezonou spokojen. Jestli se ve vyřazovacích bojích povede postoupit do dalších fází, bude to bráno jako bonus. „Kdo ví, kam dojdeme. Jak se říká, s jídlem roste chuť.

Před sezonou jsme si říkali, že bychom byli spokojeni, kdyby se nám povedlo vyhrát nějaké zápasy, případně zvládnout postup do play-off. To jsme splnili," uzavřel útočník, jenž v dresu Ferramu dva roky hrál i druhou futsalovou ligu.