Maserský stůl a práci u sportu vyměnil za volant náklaďáku. Stal se z něj profesionální řidič. Pracuje pro mezinárodního autodopravce z Mladecka, cestuje po Evropě, a jak sám říká, je spokojený.

„Když někomu, hlavně ze sportovního prostředí, řeknu, co v současné době dělám, koulí na mě oči," směje se profesionální řidič Stanislav Fiala. Naposledy svou profesí zaskočil maséra české volejbalové reprezentace, která hrála kvalifikaci v opavské hale.

„Možná tím někoho naštvu, ale já jsem spokojený, práce mě baví, peníze mi chodí včas, prostě nestěžuji si," pochvaluje si bývalý extraligový masér.

Auta firmy, pro kterou jezdí, brázdí destinace po celé Evropě. „S volejbalem jsem se také do Evropy dostal, teď ale najezdím kilometrů podstatně více. Jednou týdně jsem ve Švýcarsku nebo Německu," pokračuje v povídání čtyřiapadesátiletý Fiala.

Na volant si zvykal postupně, jezdí hlavně malým valníkem, když není zbytí, nemá problém sednout za volant podstatně většího Manu nebo Iveca, a to klidně i s vlekem.

„Chvíli jsem si zvykal, ale už je to v pohodě. Než jsem začal s masírováním, nějaký ten pátek jsem s velkým autem jezdil v elektrárně, za volantem jsem seděl, i když jsme jezdili na volejbalovou extraligu auty," zdůrazňuje dnes profesionální řidič Stanislav Fiala.

Sport sleduje jako divák

Sportu ale věrný Stanislav Fiala zůstal. „Když mám volno, zajdu si na hokej nebo volejbal. U nás v Malých Hošticích dělám do fotbalu, už se těším, až začne okresní přebor," zdůrazňuje oblíbený masér.

Ve středu nechyběl na druhé hokejové lize v Opavě. S velkým očekáváním vyhlíží olympiádu. „Kdo má sport rád, musí vnímat olympiádu jako velký svátek. Já osobně se těším na Martinu Sablíkovou a biatlon. Pokud nebudu někde v terénu, budu koukat. Komu moc nevěřím, jsou hokejisté, z konečné nominace jsem byl zklamaný," přiznává rodák z Malých Hoštic.

V sobotu měl namířeno do Ostravy na volejbal. „Chtěl jsem původně už sledovat olympiádu, ale do Ostravy míří Budějky, za které hrají bývalí kluci z Opavy," pokračuje v povídání Stanislav Fiala. Sport zpod vysoké sítě se stal jeho srdeční záležitostí. „S volejbalem jsem prožil krásné roky, na které se zapomenout nedá. Kdyby se extraliga do Opavy vrátila, chodil bych klukům do haly fandit," slibuje bývalý masér.

V sobotu byl masér opět v akci

Shodou okolností minulou sobotu byl exmasér nečekaně znovu v akci, a jak jinak než na volejbalu. „Šel jsem se podívat na holky do Opavy, co hrají první ligu," začal hovořit o svém sobotním zážitku. Během druhého setu došlo na palubovce k nepříjemné události. Hostující nahrávačka Petra Kopecká se nešťastně zranila, když si zlomila ruku.

„Bylo to hodně nešťastné, nejdříve přepadla přes vlastní spoluhráčku, rukou se udeřila o její hlavu. Následně o pár chvilek později dostala do poraněného místa úder a bylo zle," popisoval inkriminovaný okamžik Stanislav Fiala.

„Šla střídat, seděla na lavičce a brečela, šel jsem k jejich lavičce, sáhl jsem jí na to a věděl, že je zle. Vzal jsem ji do auta a vyrazili jsme do nemocnice, nakonec byla nutná operace," poznamenal bývalý masér české volejbalové reprezentace.

Největší událostí sobotního duelu byl ovšem start sedmdesátileté hostující trenérky Ivany Caldové. „Docela jsme koukali, najednou se postavila z lavičky, oblékla si dres a šla na to," pronesl s úsměvem Stanislav Fiala. „Tohle jsem viděl poprvé v životě, opět se potvrdilo, že na ženském volejbale se člověk nenudí, byť je to někdy přehazovaná," pravil Fiala.

Na otázku, zda by ho práce maséra znovu chytla, řekl: „Pavel Jašek mě už několikrát lanařil, ale nejde to. Masírování jsem momentálně pověsil na hřebík a vypadá to, že už napořád."