Střelce z Opavska reprezentovali závodníci ze Suchých Lazců a z TJ Opava polní kuše. Určitou zajímavostí byl i fakt, že se střílelo podle nových pravidel.

„První den přišla na řadu střelba na klasické položky. Dle umístění jsou závodníci proti sobě nasazeni do pavouku a jede se k. o. systémem po devíti šípech,“ vysvětlil vedoucí opavského týmu, rozhodčí a ještě stále aktivní kušista Dušan Kudlička.

Nástrahami tohoto systému nejlépe proplouvala sucholazecká juniorka Sabina Kubesová. Dostala se až do finále, a to za sebou nechala i chorvatskou vicemistryni světa Valentinu Pelegerin. Konečná stříbrná medaile byla pro Sabinu velkým úspěchem.

Její otec Oldřich startoval mezi veterány a probil se až do osmičky. Stejného úspěchu dosáhli v mužích Zbyněk Kudlička, který nakonec ztroskotal na mistru světa Josefu Baranyim a také Dalibor Lhotský.

Zbývající členové opavské sestavy Dušan Kudlička s Václavem Losertem skončili ve finálové šestnáctce. „Smůlu měla Jana Slováková. Postoupila mezi nejlepších osm, ale poté ji zradila zbraň a závod pro ni skončil,“ uvedl Kudlička a dodal: „Naše konečná umístění můžeme považovat za úspěch.“