Opavský šermířský oddíl reprezentovaly kromě Havrankové ještě Kateřina Seidlová a Alžběta Filípková. Posledně jmenované se po dvoukolovém klání ve skupinách a následném postupu prosadily i v první eliminaci a postoupily do osmifinále.

Seidlová následně prohrála s rakouskou závodnicí Ann-Kathrin Trippoltovou a obsadila celkově patnáctou příčku. Filípkové bohužel osmifinálový „pavouk" postavil do cesty oddílovou kolegyni Havrankovou, které po vyrovnaném boji podlehla 10:15 a skončila na pěkném 11. místě.

Eva Havranková ve čtvrtfinále otočila výsledek s Rakušankou Trippoltovou až v samém závěru ve svůj prospěch na 15:14 a v semifinále vyprovodila z planše domácí Julii Speicherovou jednoznačným výsledkem 15:4.

Ve finálovém boji změřila závodnice původem z Otic své síly s další rakouskou šermířkou a místní favoritkou Lilli Marií Bruggerovou. Zápas byl dramatický až do samého konce, také díky místy nepochopitelnému rozhodování domácího rozhodčího. Havranková nakonec nešťastně podlehla své soupeřce těsně 13:15.

Trenér Ivo Borna byl i přesto velice spokojený s výkony všech opavských šermířek.

Jan Šimek