Eva Havranková po soubojích v základní skupině postupovala do vyřazovací části až z pátého místa, jelikož prohrála s Borbálou Bátar z USK Praha a Michaelou Macko z Brna. Brněnskou šermířku rovněž určily výsledky ve skupinách jako její prvního soupeře v eliminaci.

Tentokrát se již Eva dostala do tempa a zvítězila 15:10. V semifinále pak zdolala Štěpánku Němcovou z Liberce v poměru 15:8 a postoupila do finále proti již zmiňované seniorce Borbále Bátar z Prahy. Po vyrovnaném začátku rozhodla Opavačka o vítězství proti levoruké šermířce až v závěru, který zvládla výborně a brala první místo v poměru 15:10.

Robert Zwinger obsadil v juniorské kategorii 3. místo, když postoupil ze základní skupiny do eliminace z jedenácté pozice. 
V prvních dvou vyřazovacích soubojích porazil jasně Chaloupka a Špičku a postoupil do čtvrtfinále. Tam podlehl Janu Kurfurstovi z Bystřice a obsadil tak v seniorské kategorii 8. místo.

V neděli navíc proběhlo v Ostravě reprezentační soustředění před Mistrovstvím Evropy juniorů v Srbsku, na které byli nominováni Eva Havranková i Robert Zwinger. Na ME odjíždějí opavští fleretisté, spolu s trenérem Ivo Bornou, bojovat již příští týden.