Tento podnik byl součástí mistrovství republiky. Další Opavák Robert Zwinger obsadil šestou příčku. Ve smíšené soutěži juniorek a seniorek vybojovala Eva Havranková z jedenácti zápasů v základní skupině osm vítězství. Prohrála pouze se stále lepšími šermířkami z Bystřice – s Jakubcovou (3:5) a v obou zápasech s Malíčkovou (3:5, 4:5).

Do eliminačních bojů už vstoupila na jedničku, nenašla přemožitelku a postupně vyřadila Cigánkovou z Ostravy (15:10), Průšovou z USK Praha (15:12) a ve finále se pak znovu utkala s obávanou Malíčkovou. Tentokrát již pětinásobná mistryně ČR nedovolila žádné překvapení, porazila nadějnou šermířku z Bystřice jasně 15:6 a dokráčela si tak pro své další turnajové prvenství.

V kategorii seniorů se do elitní osmičky podařilo probojovat Robertu Zwingerovi, když porazil Zděňka z USK. Ve čtvrtfinále, jej však po vypjatém a krásném utkání zastavil Lasák z Ostravy se skórem 13:15 a Zwinger tak bral šesté místo.

Oba opavští šermíři zůstali v Ostravě také na reprezentačním soustředění, kde proběhla poslední příprava před dubnovým mistrovství Evropy šermířů do 23 let, které se uskuteční v běloruském Minsku.