Pro oba kadety šlo o první závod od evropského šampionátu v chorvatské Poreči a je vidět, že formu mají nadále výbornou. Havránková celý závod opanovala a vybojovala zlatou medaili. Navíc vrátila porážku své rivalce z Ostravy Hendrichové. Zwinger nestačil pouze na libereckého závodníka Romualda Klemma a spolu s Filipem Frankem se podělil o třetí příčku.

„Eva Havránková potěšila, že porazila Sabinu Hendrichovou, která skončila na mistrovství Evropy na mnohem lepší příčce než ona. Eva měla obavy, jestli je Hendrichová o tolik lepší než ona. Spíš jsme si však potvrdili, že na ME rozhodlo spíše namíchání skupiny a podle toho se odvíjel konečný výsledek. Zase takový výkonnostní rozdíl mezi oběma nebyl,“ uvedl jeden z opavských trenérů Ivo Borna a dodal:

„Zwinger měl trochu smůlu, s Klemmem prohrál těsně, ale Kaláčka by možná porazil. Kaláček měl štěstí, že netrefil na Zwingera. Nedá se nic dělat, takový už je šerm.“

Výsledky

Kadeti: 1. Romuald Klemm (Loko Liberec), 2. Vojtěch Kaláček (Sokol Brno I.), 3. Robert Zwinger (TJ Slezan Opava), Filip Frank (USK Praha), 5. Saša Srp (Sokol Brno I.), 6. Radim Lacina (Sokol Brno I.), 7. Radek Ondrušek (ŠK Zlín), 8. Marek Mádl (Bohemians Praha)

Kadetky: 1. Eva Havránková (TJ Slezan Opava), 2. Sabina Hendrichová (Šerm Ostrava), 3. Štěpánka Němcová (Loko Liberec), Františka Malásková (Bohemians Praha), 5. Dominika Kvardová (Sokol Brno I.), 6. Aneta Zapadlová (Orel Hradec Králové), 7. Mariana Pecháčková (USK Praha), 8. Tereza Štenclová (Šerm Ostrava)

Jan Šimek