V kadetech skončil Robert Zwinger druhý, když pouze ve finále nestačil na domácího Romualda Klemma, se kterým prohrál 7:15. „Zkoušel jsem jet na vítězství, ale s Klemmem se šermuje špatně, je o rok starší, navíc levák a umí dobře šermovat," uvedl Robert Zwinger, který se do finále probojoval přes svého úhlavního konkurenta v boji o druhé místo v českém žebříčku, brněnského fleretistu Vojtěcha Kaláčka. Ten obdržel za zvláštních okolností červenou kartu.

„Semifinále mezi mnou a Vojtou Kaláčkem bylo zajímavé. Bylo půlminuty do konce a já jsem vedl 14:9, takže Kaláček začal tlačit. Pak se mu ale zdálo, že mám slabé pérko a fleret mi nevyvážil, takže přišla kontrola rozhodčích. Ta ale nejprve ověřila Kaláčkův fleret a zjistila, že vyvážený jej nemá on, můj nástroj byl v pořádku, takže Kaláček inkasoval červenou kartu a postoupil jsem já, bylo to zajímavé, ještě se mi to nestalo," poznamenal Zwinger, jehož čekají příští týden mezinárodně dobře obsazené závody fleretistů do 23 let v Brně.

Jeho kolegyně z opavského Slezanu Eva Havránková skončila mezi kadetkami na druhém místě, když ve finále prohrála se svou tradiční soupeřkou Sabinou Hendrichovou z Ostravy, třetí pak skončily Tereza Křížová z celku pražských Bohemians společně s ostravskou závodnicí Michaelou Ščukovou. Další opavskou zástupkyní byla Kateřina Seidlová, která dokončila závod na solidní osmé pozici.

Havránková se Seidlovou startovaly také mezi juniorkami a pořadí bylo velmi podobné závodu kadetek. První místo obhájila ostravská Sabina Hendrichová, stříbro ukořistila Eva Havránková z Opavy a o třetí příčku se podělily Mariana Pecháčková z USK Praha a Michaela Ščuková z Ostravy. Kateřina Seidlová skončila na desátém místě.

Liberecký fleret 2012 – výsledky

kadeti: 1. Romuald Klemm (Liberec), 2. Robert Zwinger (Opava), 3. Filip Frank (USK Praha), 3. Vojtěch Kaláček (Brno), kadetky: 1. Sabina Hendrichová (Ostrava), 2. Eva Havránková (Opava), 3. Tereza Křížová (Bohemians), 3. Michaela Ščuková (Ostrava), 8. Kateřina Seidlová (Opava), juniorky: 1. Sabina Hendrichová (Ostrava), 2. Eva Havránková (Opava), 3. Mariana Pecháčková (USK Praha), 3. Michaela Ščuková (Ostrava). 10. Kateřina Seidlová (Opava)

Jan Šimek