Na kvalitně obsazeném šermířském klání nechyběli ani američtí závodníci nebo šermíři z Japonska, a konkurence tak byla skutečně nabitá. Eva Havránková se po prvním kole objevila na solidní osmačtyřicáté pozici, kterou sice neudržela a celkově se umístila na 52. příčce, i tak jde ale o solidní úspěch. Vždyť další česká zástupkyně Michaela Ščuková skončila až na 84. místě. Tři příčky za Ščukovou se pak objevila další opavská reprezentantka Klára Lasáková, jež obsadila 87. pozici.

„Havránková šermovala dobře, opravdu podala kvalitní výkon, který se neztratil mezi širokou konkurencí. Jen mě trochu mrzí, že se nedařilo Klárce Lasákové. Ta působila jako bez energie, ale věřím, že to byl jen chvilkový výpadek a vše se v dobré obrátí," pozna menal jeden z trenérů opavského šermu, Ivo Borna.

O den dříve měli svůj závod na programu také kadeti. „Napřed to vypadalo, že má Lasák lehkou skupinu, ale na konec z ní skončili dva šermíři v první patnáctce. I přes to se v ní ale Lasákovi dařilo Zwinger byl nalosován ještě do těžší skupiny a dokázal v ní porazit jen jednoho soupeře. Mrzí mě, že se skupiny na Evropském poháru nestaví lépe, aby byly vyrovnanější, ale s tím my nic neuděláme," pokrčila rameny ikona opavského šermu Ivo Borna.

Robert Zwinger tak byl na konec eliminován už po základních skupinách a skončil celkově na 168. příčce. Lasák postoupil do další části turnaje, ale v té mu stopku brzy vystavil francouzský závodník Étienne Moinard, který jej porazil v poměru 15:7. I tak nakonec Ondřej Lasák obsadil pěkné 73. místo.

Jan Šimek