Ten nastoupil v pozici úřadujícího juniorského mistra republiky, a musel tedy zvládat úlohu nasazené jedničky. To se mu povedlo na výbornou. Po soubojích v základní skupině si udržel své nasazení, a do vyřazovacích soubojů vstupoval z prvního místa.

Prvním duelem doslova proletěl, když hladce porazil již v první třetině Šimona Chrena z Bohemians Praha 15:5. Následně doslova deklasoval Roberta Koeniga z Bystřice nad Pernštejnem 15:3, aby se následně utkal se svým bývalým oddílovým kolegou a vynikajícím opavským šermířem Robertem Zwingerem, kterého se mu podařilo zdolat po nádherném dynamickém souboji poměrem 15:9.

Na závěr si již poradil se svým ostravským šermířským kolegou Adamem Cmielem 15:4 a mohl se radovat nejen z vítězství celého turnaje, ale také potvrdil svoji úlohu lídra.

Také jeho sestra Klára Lasáková na stejném turnaji v dívčí kategorii ohromila výsledkem, když nastupovala do turnaje ze středu startovního pole. Po úvodních duelech v základních skupinách se umístila na sedmé pozici a do eliminačních soubojů si tím přiřadila hned dvě bývalé kolegyně z opavského Slezanu-Kateřinu Seidlovou a Evu Havránkovou.

Seidlovou se Lasákové podařilo zdolat poměrem 15:6 a s Havránkovou, která je úřadující juniorskou mistryní republiky, předvedla velice napínavý a nerozhodný souboj, ze kterého vyšla Klára s velkou dávkou štěstí vítězně v těsném poměru 15:14.

Před branami finále ji ale zastavila současná oddílová kolegyně z Ostravy Michaela Ščuková, které se podařilo pouhé 2 sekundy před koncem utkání zasadit vítězný zásah, aby duel ukončila těsným výsledkem 14:15. I tak si Klára Lasáková odvezla z turnaje v Ostravě krásnou bronzovou pozici. Celkovou vítězkou se stala Veronika Matraszek, která porazila ve finále Ščukovou hladce 15:5.

-pel-