Na turnaji startovali nejlepší čeští šermíři v této kategorii a na celkové vítězství mohlo pomýšlet hned několik jasných favoritů. Ale hned v zahajovacích bojích základní skupiny zaváhalo alespoň jednou, zřejmě pod náporem nervů, hned několik z nich.

Ani Lasák, který obhajoval loňský titul mistra ČR, nebyl tentokráte výjimkou a do eliminačních duelů nastupoval s jednou porážkou, uštědřenou mu Pavlem Šimonem z Lokomotivy Liberec. Možná poučen, ve vyřazovacích soubojích nezaváhal ani s jasnými favority a po jednoznačných vítězstvích s Chaloupkou z Lokomotivy Liberec (15:4), se Sobotkou z USK Praha (15:6) a Filipem Frankem taktéž z USK ( 15:9 ), došel do finále.

Tam se utkal se svým bývalým oddílovým kolegou Robertem Zwingerem ze Slezanu Opava. Finále začalo velmi opatrně, a protože se oba soupeři velice dobře znají, nechtěl ani jeden z borců i pod váhou tohoto závěrečného duelu zajišťujícího vítězi titul mistra ČR, udělat první chybu.

Nakonec z tohoto duelu vyšel šťastnější Ondřej Lasák poměrem 15:4 a jako odchovanec opavského Slezanu dnes závodící za sportovní středisko Ostrava si vybojoval již svůj desátý titul mistra ČR v šermu fleretem a zároveň se stal i vítězem Českého poháru.

-pal-