Ondřej Lasák bronzový na Evropě

Ondřej Lasák, šermíř, který s tímto sportem začal v opavském Slezanu, sbírá jeden úspěch za druhým. Úřadující mistr republiky v šermu fleretem se představil v anglickém Manchestru, kde se konaly závody pohárového okruhu kadetů. Opavský závodník na nich vybojoval bronzové medaile.

16.10.2015

Šerm - ilustrační foto.Foto: ČTK/ZUMA/Sergei Bachlakov

Na tomto podniku startovalo 139 šermířů, z nichž čtyři byli z České republiky. Turnaj se rozšermoval v základních skupinách a po sečtení bodů již pokračoval v přímých eliminacích až do finále. Lasák se v základní skupině projevil ve slušné formě a po jediné prohře s německým šermířem postoupil do hlavní části soutěže ve vysokém nasazení.

V duelu o postup do čtyřiašedesátky si hladce poradil s anglickým šermířem Rutherfordem poměrem 15:6 a dále mezi dvaatřicítky postoupil přes irského fleretistu Paula Verdona se stejným výsledkem 15:6. Postup do osmifinále mu zajistil zápas, ve kterém doslova deklasoval Belgičana Cevina De Witta 15:2.

O osmičku již musel zvládnout nejlepšího německého závodníka Michaela Kothieringera. S tímto Němcem opavský šermíř naposledy prohrál na závodech v Budapešti, ale v Manchestru si na něj silně věřil a po velice vyrovnaném duelu tento novosedlický rodák postoupil mezi nejlepších osm startujících poměrem 15:13.

Následující souboj se odehrál na hodně vysoké úrovni nejen proto, že se Ondřej Lasák utkal s holandským šampionem Danielem Giaconem, ale i proto, že jeho vítěz měl již zaručenou medaili. I v tomto duelu byl ale Ondřej Lasák důraznější a rychlými kryty a okamžitými zásahy soupeře přemohl v poměru 15:9.

V souboji o finále již bývalému opavskému šermíři, který dnes závodí za ostravský oddíl, viditelně došly síly a prohrál se skvělým Angličanem a vítězem celého turnaje Sebastianem Pallierem 15:5. Další umístění českých závodníků 63. Koenig, 72. Totušek, 86. Blahut.

Z nemocnice zbyly jen střípky

Kdysi vyhlášená nemocnice ve Vítkově už řadu let nefunguje. Alespoň ne tedy tak, jak byli lidé zvyklí. Nemocniční oddělení nahradily odborné ambulance či léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení

Tým zdravotnické záchranné služby spolu s jednotkou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci zasahoval v sobotu 21. října dopoledne ve Skřipově.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.